Sınır kapılarında 2. tur için oy verme işlemi başladı

Edirne'deki sınır kapılarında Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 2. Turu için oy verme işlemi başladı. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar sınır kapılarındaki peronlarda oylarını kullandı.

Sınır kapılarında 2. tur için oy verme işlemi başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turu için Edirne'deki sınır kapılarında kurulan sandıklarda oy kullanmaya başladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), oy kullanılacak gümrük kapılarını belirlemişti. Edirne ve Trakya'nın diğer sınır kapılarında günler öncesinden hazırlıklar tamamlanmıştı. Kapıkule Sınır Kapısı'nda oy kullanacak yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren gelerek oyunu kullandı. Sınır kapılarında sabah 08.00'de başlayan oy verme işlemi, 28 Mayıs Pazar saat 17.00'ye kadar devam edecek.

Kapıkule Sınır Kapısı’nda oyunu kullanan Fethi Barış, Fransa’dan Türkiye’ye tatil için geldiğini söyledi.

Seçimlerde oy kullanmak için izin günlerini ayarladığını anlatan Barış, “Güzel Türkiye'mize az önce giriş yaptık. Memleketim Kırşehir'e gideceğiz. Vatanımıza geldiğimiz için gurur duyuyoruz. Vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı seviyoruz.” Dedi.

Türkiye’den Ukrayna’ya gidecek olan tır şoförü Halit Tanrıverdi ise oy kullanmak için iki gündür tır parkında beklediğini aktardı.

Ukrayna’da kurulacak sandıklara yetişemeyeceği için oyunu Kapıkule’de kullandığını belirten Tanrıverdi, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Doğukan Vurgun