'Selimiye Farkındalık Koşusu' düzenlendi

Edirne'de Balkan Ülkeleri Dostluk Spor Kulübü tarafından Selimiye Cami'nin UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girişinin 13. yıl dönümü dolayısıyla 13 turluk 'Selimiye Farkındalık Koşusu' düzenlendi.

 'Selimiye Farkındalık Koşusu' düzenlendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Selimiye Cami’nin UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girişinin 13. yıl dönümü dolayısıyla 13 turluk "Selimiye Farkındalık Koşusu" gerçekleştirildi.

Etkinlik, Balkan Ülkeleri Dostluk Spor Kulübü tarafından düzenlendi.

Etkinlikte 13 atlet Selimiye Camii ve külliyesinde 13 tur attı.

Koşunun ardından atletlere kupaları verildi.

Balkan Ülkeleri Dostluk Spor Kulübü başkanı Önder Akdağ, “Her yıl Selimiye Cami ve Külliyesini UNESCO Kültür Miras Listesi’ne alınışının yıl dönümünde bir farkındalık koşusu gerçekleştiriyoruz. Bu yılda 13 sporcu 13 tur şeklinde bir farkındalık koşusu gerçekleştirdik. Amacımız her yıl bu geleneksel Selimiye farkındalık koşusunu gerçekleştirerek hem UNESCO varlıklarına hem de Selimiye’ye dikkat çekmek adına bu koşuyu gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda bunu da sağlıklı yaşam öğesi olarak toplumu sporla bilinçlendirmek adına gerçekleştiriyoruz.” Dedi.

Atlet Raşit Çoban,  genç atletlerle birlikte 13 tur atarak farkındalık koşusu gerçekleştirdiklerini belirterek sıcak havaya rağmen etkinliğin güzel geçtiğini aktardı.

Atlet Tahir Elçi ise gençlere örnek olmak istediklerini söyledi.

İpek Esma Çeşme