Saraçlar Caddesi'nde açılan stantta bağımlılıkla mücadelenin önemi anlatıldı

Edirne'de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü İl Emniyet Müdürlüğü ve Yeşilay Edirne Şubesi ekipleri tarafından '26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü' dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Saraçlar Caddesi'nde açılan stantta bağımlılıkla mücadelenin önemi anlatıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne'de '26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü' etkinlikleri çerçevesinde kentin en işlek noktalarından birisi olan Saraçlar Caddesi'nde stant açan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü İl Emniyet Müdürlüğü ve Yeşilay Edirne Şubesi ekipleri, vatandaşları bilgilendirerek onlara ve çocuklarına çeşitli hediyeler verdi.

Etkinlik çerçevesinde açılan stantta 'En İyi Narkotik Polisi Anne', 'NARKO Gençlik' gibi hayata geçirilen projeler hakkında vatandaşları bilgilendiren Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinden Narkorehber Hakan Yılmaz, Valilik tarafından yaptırılan broşür ve bez çantaları da standı ziyaret edenlere hediye etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'En İyi Narkotik Polisi Anne'projesi ile uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve bu konudaki duyarlılığın artırılmasının hedeflendiğini anlatan Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinden Narkorehber Hakan Yılmaz, 'Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü' dolayısıyla bu şekilde bir etkinlik düzenlediklerini aktardı.

Yeşilay Edirne Şube Personeli Esra Güzey de standı ziyaret eden vatandaşlara Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ni (YEDAM) tanıtarak çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Standı ziyaret eden vatandaşlardan Caner Evcil, bu şekilde bilgilendirici etkinliklerin güzel olduğunu ve daha önce bu ekiplerin desteği ile sigarayı bıraktığını söyledi.

Özlem Ceylan