Sağlık malzemeleri üreten firma ihracatı durdurarak afet bölgesine üretime başladı

Edirne'nin Süloğlu ilçesinde sağlık malzemesi üreten fabrika ihracatını durdurarak deprem bölgesi için üretim yapmaya başladı.

Sağlık malzemeleri üreten firma ihracatı durdurarak afet bölgesine üretime başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan firma "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afetzedeler için ihracatını durdurarak bölge için üretim yapmaya başladı.

Depremden etkilenen bölgeye gazlı bez, sargı bezi, maske ve bandaj gibi sağlık malzemelerini gönderen Edirne OSB’deki Mediteks Sağlık Hizmetleri firması, afetzedelere yardım yapmaya devam ediyor.

Yurt dışına gerçekleştirdiği ihracatı durduran firma, depremlerden olumsuz etkilenen 11 il için yeterli sağlık malzemesi tedarikini sağlamak için üretim kapasitesini artırdı.

Mediteks Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Abdurrahman Güven, deprem bölgesinin sağlık malzemesi ihtiyacının çok fazla olduğunu söyledi.

İhtiyacı karşılamak için üretim kapasitesinin artırıldığını belirten Güven, yardımların devam ettiğini dile getirdi.

Afetzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sağlamaktan dolayı mutlu olduğunu aktaran Güven, “Depremzedelerin yaralarını sarmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Şu an üretimimiz o bölgeye yapılıyor. Biz firma olarak bölgeye 1'i bağış olmak üzere 3 tır sağlık malzemesi gönderdik. İnşallah göndermeye devam edeceğiz. Gazlı bez, sargı bezi, elastik ve havlu bandaj, pamuklu ped gibi farklı sağlık malzemelerin üretimini yapıyoruz. Deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan bizim üretimini yaptığımız tüm malzemeleri gönderdik. Zor günleri birlik beraberlik içerisinde aşacağız. Herkesin gücü yettiği ölçüde bölgenin kalkınması için yardım etmesi gerek." Dedi.

Doğukan Vurgun