Ramazan pidesi 20 liradan satılacak

​​​​​​​Ramazan aynının vazgeçilmezlerinden olan pidenin fiyatı belli oldu. Edirne'de ramazan pidesi 20 liradan satışa sunulacak.

Ramazan pidesi 20 liradan satılacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ramazan aynının vazgeçilmezlerinden olan pidenin fiyatı belli oldu. Edirne’de ramazan pidesi 20 liradan satışa sunulacak.

Edirne’de ramazan pidesinin fiyatı belli oldu. Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, fırıncılardan gelen talep üzerine 350 gram pidenin 20 liradan satışa sunulmasının uygun görüldüğünü söyledi.

Geçtiğimiz yıl 350 gramı 12 liradan satışa sunulan pidenin fiyatı bu yıl 20 lira oldu.

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, yaptığı açıklamada, esnaftan 350 gram Ramazan pidesine 20 lira talep geldiğini, talep edilen fiyatı oda olarak vereceklerini aktardı.

Toplantı sonucu pide fiyatına karar verildiğini söyleyen Cingöz, “Ramazan ayına kısa bir süre kala pide fiyatları için yaptığımız toplantıda fırıncılardan gelen talep üzerine 350 gram pide 20 lira olarak uygun görüldü. Geçen yıl 350 gram pide 12 liraydı. Esnafın yanı sıra vatandaşı da düşünmek gerekir. Fırıncıların talebi 350 gram 20 liraydı ama biz beklettik.  Kamuoyuna düşen pide fiyatlarına baktığımız zaman bize gelen talep gayet uygundu. Onun için bu fiyatı uygun gördük.” Dedi.