Ramazan alışverişleri pazarı hareketlendirdi

Edirne'de her hafta Pazartesi günleri kurulan sebze-meyve pazarında bu hafta Ramazan bereketi yaşandı.

Ramazan alışverişleri pazarı hareketlendirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

11 ayın sultanı Ramazan ayının başlamasıyla birlikte vatandaşlar mutfak alışverişleri için çarşı ve pazarın yolunu tutmaya başladı. Yerli ürünlerin satışının yapıldığı pazarda bu hafta Ramazan bereketi yaşandı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren tezgâhını açan pazar esnafı hazırlıklarını tamamlayarak müşterilerini beklemeye başladı. İftar ve sahur için alışverişi için alışverişe çıkan vatandaşlar, esnafın yüzünü güldürdü.

Geçtiğimiz haftalarda etkili olan soğuk hava nedeniyle boş kalan Pazar bu hafta Ramazan’dan dolayı en kalabalık günlerinden birisini yaşadı.

Pazar esnafından vatandaşlara çağrı

Pazarda yerli ve taze ürünler bulunduğunun altını çizen Pazar Esnafı İbrahim Çam, “Vatandaşlar, Ramazan Ayı'nda iftar ve sahur sofralarını yerli ürünlerle süslemek için pazardan alışveriş yapsınlar. Burada tüm meyve ve sebzelerin fiyatları markettekilere göre daha uygun. Vatandaşlar buradan yerli ve taze ürünleri gelip alabilirler” Dedi.

" Yoğunluk bizi sevindirdi"

Ramazan ayının bereketiyle geldiğini aktaran Çam, “Bugün pazardaki yoğunluk bizi çok memnun etti.  Geçtiğimiz haftalarda soğuk havadan dolayı vatandaşlar gelmiyordu ama bu hafta ramazandan dolayı yoğunluk var.  Buradaki ürünler günlük ve taze oluyor. Bu yüzden vatandaşlar marketlerde uzun süreli raflarda kalan ürünleri değil burada yeni toplanan günlük taze ürünleri satın alsınlar” ifadelerine yer verdi.

İpek Esma Çeşme