'Özgür Filistin' yazılı tişörtüyle cadde ve sokaklarda dolaşıyor

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepkiler çığ gibi büyüyor. Yurdun çeşitli bölgelerinde saldırılara yönelik protestolar yapılırken, Edirne'de yaşayan 32 yaşındaki Zeynep Güneş de bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla 'Özgür Filistin' yazılı tişörtü giyerek cadde ve sokaklarda dolaşıyor.

'Özgür Filistin' yazılı tişörtüyle cadde ve sokaklarda dolaşıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İsrail'in Filistin'e saldırılarını protesto etmek için giydiği tişört ile farkındalık oluşturmayı hedefleyen 32 yaşındaki Zeynep Güneş, vatandaşlara İsrail ürünlerine karşı boykot çağrısında bulundu.

Edirne’de yaşayan Güneş, giydiği tişört ile İsrail'in Filistin'e saldırılarını protesto etti.  Güneş, kentin en işlek caddelerinde yürüyerek Filistin’e destek oldu. Filistin için bir şeyler yapmak istediğini ifade eden Güneş, tek başına bu yola çıktığını söyledi.

"Duyarlılığı arttırmak istiyorum"

Bu konuda duyarlılığı arttırmak için bir farkındalık oluşturmak istediğini belirten Güneş, "En azından insanların dikkatini çekebilir. Bir kişiyi gördükten sonra onlar da Filistin için bir şeyler yapabilir diye düşünerek bu yola çıktım. Filistin için her şeyi yapmak istiyorum ve elimden geleni yapıyorum. Boykot sürecinde de İsrail mallarını araştırarak o şekilde eve sokuyorum. Halkın da bu şekilde ayağa kalkmasını istiyorum. Bir zulme engel olamayabilirsiniz ama en azından sesinizi duyurabilirsiniz. En azından sesinizi duyurun" dedi.

"Özgür Filistin diye seslenenler oluyor"

Arkasındaki yazıyı gördükten sonra 'Özgür Filistin' diye seslenenler olduğunu aktaran Güneş, "Destekleyen var, kızan var,  kızmayan var. Ben alıştım. Herkesin görüşüne saygı duyuyorum ama en azından katledilenleri, çocukları ve sivilleri göz önünde bulundursunlar. Filistin için canını verecek insanlar var biz bakıyoruz hiçbir şey yok" dedi.

Burcu Çevik