Ormanlık alanlara giriş 3 ay süre ile yasaklandı

Edirne Valiliği tarafından yapılan açıklamada yangınları önleyici tedbirler çerçevesinde kent genelinde belirlenen ormanlık alanlara izinsiz girişlerin 1 Temmuz ile 30 Eylül arasında 3 ay süreli girişler geçici olarak yasaklandığı duyuruldu.

Ormanlık alanlara giriş 3 ay süre ile yasaklandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Valiliği ülke genelinde orman yangınlarının yaşanması ve yaz aylarında havaların aşırı derecede ısınmasına bağlı olarak yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla önemli bir karara imza attı.

Ormanlık bölgeler ile tarım arazilerinde insan ve ağaç yoğunluğunun artması, kasten ya da kusurlu davranışlar nedeniyle orman yangınlarının meydana gelebileceği ve yüksek risk taşıyan meteorolojik şartların varlığı nedeniyle orman yangınları ile mücadele ilave tedbirlerin alınmasına gerek duyulduğu belirtilen açıklamada, ormanlık alanlara 01 Temmuz- 30 Eylül 2022 tarihleri arasında 3 (üç) ay süre ile yasaklandığı duyuruldu.

Çıkabilecek orman yangınlarının önlenmesi ve özellikle anızların yakılması riski de göz önüne alınarak açıklanan kararda, orman yangınlarına karşı dikkatli ve duyarlı davranılması konusunda da uyarı yapıldı.

Özlem Ceylan