Olumsuz hava şartları Ulus Pazarı'nı etkilemedi

Soğuk ve yağışlı hava vatandaşın pazar alışverişine engel olmadı. Her hafta Cuma günü kurulan Ulus Pazarı hava şartlarından etkilenmedi.

Olumsuz hava şartları Ulus Pazarı'nı etkilemedi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’de her hafta Cuma günü kurulan yerli ve yabancı turistlerin büyük rağbet gösterdiği Ulus Pazarı doldu taştı. Soğuk ve yağışlı havaya rağmen vatandaşların ilgisi pazara azalmadı.

Ocak ayının son günleri ile birlikte soğuk hava etkisini gösteriyor. Kentte hava sıcaklığı 5-6 derece kadar geriledi. Soğuk hava ve yağış yine de vatandaşların pazar alışverişine engel olamadı. Halk arasında sosyete pazarı olarak da bilinen Ulus Pazarı’na rağbet, olumsuz hava koşullarına rağmen azalmadı.

Eğitim öğretime verilen yarıyıl tatili ve hava koşulları nedeniyle Trakya ve Edirne’nin en büyük pazarı olan Ulus’a ilginin azalması bekleniyordu. Olumsuz bekleyiş gerçek olmadı. Yerli ve yabancı vatandaşlar pazarı doldurdu.

Pazar esnafı sabahın erken saatlerinden itibaren tezgahlarını hazırladı ve müşterilerini beklemeye başladı. Vatandaşlar uygun fiyatlı ürün bulabilmek için pazarın yolunu tuttu. Kış aylarının gelmesiyle birlikte özellikle kışlık kazak, bot, mont, yelek, çorap ve pijama gibi ihtiyaçlarını karşılamak isteyen yerli ve yabancı vatandaşlar Pazar tezgahlarını tek tek gezdi.

Vatandaşlar en çok dökme ürün satan esnafın tezgahında yoğunluk oluşturdu. Bulgar turistler gıdadan giyime kadar her türlü ihtiyaçlarını yine Ulus Pazarı’ndan karşıladı. Pazar esnafı olumsuz hava şartlarına rağmen yaşanan yoğunluktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Doğukan Vurgun