Nüfus Müdürlükleri Pazar Günü açık olacak

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS)katılacaklar için sınav merkezi olan il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin sınav günü açık bulundurulacağını bildirdi.

Nüfus Müdürlükleri Pazar Günü açık olacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri oturumları 31 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) genel yetenek-genel kültür ile eğitim bilimleri oturumlarının gerçekleşeceği 31 Temmuz Pazar günü İl ve Merkez İlçe Nüfus Müdürlüklerinin 07:00-14:30 saatleri arasında açık olacağını duyurdu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)  Başkanlığı tarafından sınav günü kimliğini kaybeden öğrenciler için yeni bir uygulama yapılıyor. Yeni uygulama kapsamında kimliklerini kaybeden öğrenciler nöbetçi nüfus müdürlüklerinden geçici kimlik belgelerini alabilecekler.

Kamu Personel Seçme Sınavı gibi önemli sınavlar, öğrencilerin hayatını büyük ölçüde etkiliyor. Böyle önemli günlerde yaşanan aksilikler ise öğrencilerin sınava girememelerine neden olabiliyor. Bunların başında da genelde öğrencilerin T.C. kimlik kartlarını kaybetmesi ve sınava girememesi yer alıyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Başkanlığımız tarafından uygulanan sınavlarda sınava girişte geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilen nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartını sınav öncesi kaybeden adayların sınava girebilmelerini sağlamak amacıyla 2019 yılından itibaren Başkanlığımızca basılı ortamda uygulanan tüm sınavlarda İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde sınav yapılacak merkezlerdeki Nüfus Müdürlükleri sınav günü açık tutulacaktır. Bu kapsamda sınavın yapılacağı sınav merkezlerine göre sınav günü açık olacak nüfus müdürlüklerinin adres bilgisi, sınavdan önce ÖSYM'nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna duyurulacaktır. Sınavın yapılacağı merkezlerde sınav günü açık tutulacak Müdürlüklere başvuran adaylara, görevli personel tarafından, “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir” İfadelerine yer verildi.

                2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) genel yetenek-genel kültür ile eğitim bilimleri oturumlarının 31 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek sınava girecek adaylar için İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri 07.00 ile 14.30 saatleri arasında açık bulunacak.

İpek Esma Çeşme