Muhtar adayı Akdağ, projelerini açıkladı

Kenti spor organizasyonları ile tanıtmak ve şehrin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Uluslararası Edirne Maratonu düzenleyen Önder Akdağ, Kurtuluş Mahallesi'nden muhtar adayı oldu. Akdağ, muhtar adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu.

Muhtar adayı Akdağ, projelerini açıkladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Barutluk Mahallesi'nden ayrılarak Kurtuluş Mahallesi ismini alacak mahalle için muhtar adayı olan Akdağ, basın mensupları ile bir araya gelerek projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Barutluk Mahallesi’nden ayrılan Bel-Koop, Tuncaspor Tesisleri’nin, TOKİ’nin olduğu bölge Kurtuluş Mahallesi olarak belirlendi.  15 yıldır ikamet ettiği Barutluk Mahallesi’nin ayrılması ile mahallelinin desteği ve talebiyle Kurtuluş Mahallesi’ne Muhtar adayı olan Önder Akdağ, bölgenin sorunlarını bildiğini ve çözüm üreten bir anlayışla göreve talip ve hazır olduğunu ifade etti.

Kurtuluş Mahallesi Muhtar adayı Önder Akdağ'ın yanında aza adayları da yer aldı. Toplantıda adaylığını ve projelerini açıklayan Akdağ, kendisini ve aza adaylarını tanıtarak basın açıklamasında bulundu.

"Yarınlara daha iyi bir gelecek bırakmayı hedefliyoruz"

Kadim şehir Edirne’nin yeni mahallesi Kurtuluş Mahallesi'nde adaylık sürecinin başladığını ifade eden Akdağ, "Edirne’de büyük mahalleler bölündü burası da Barutluk Mahallesi’nden bölünen yeni bir mahalle. Biz de bu mahallede yaşayan insanlar olarak sürecin içerisinde yer almak istedik. Mahallemizde yapılacak çok iş var. Yarınlarımıza ve çocuklarımıza spor alanlarıyla, sosyal alanlarıyla daha yaşanabilir daha nitelikli mahalle bırakmak adına bu gayreti göstermek için köprü görevi gören kurumlarla yerine getirebilmek için bu göreve talip olduk” Dedi.

Sorunların kaynağını yerinde tespit ettiklerini belirten  Akdağ, “ Biz ortak akla inanan ekiple yola çıkıyoruz. Aza ekibimiz gerçekten mahallede oturan, bölgeye hakim ve mahallenin ortak sorunlarını bilen kişiler. Biz sorunların kaynağını tespit ettik ve çözümlerine muhtar adayı olmadan önce başladığımız işler var” dedi.

Mahallenin sorunlarını çözmek için aday olduğunu dile getiren Akdağ, “Önümüzdeki süreçlerde sahadaki çalışmalarımızı paylaşacağız. Sorunları bildiğimiz gibi çözümlerini de biliyoruz. Bunun için gerekli çaba ve gayreti göstereceğiz. Bütün mahalle sakinlerimizi bu süreçte yolu birlikte yürümeye davet ediyoruz. İnşallah seçimlerde de istenilen sonuçlar çıkarsa bu mahallenin sorunlarını çözmek için talibiz. Ortak yaşam alanlarımızla ilgili sorunlarımız var. spor alanlarımız, kreş ve Pazar yerimiz yok. Yollarla ilgili sorunlarımız var. Bu sorunların hepsi önceliklerimiz arasında” İfadelerini kullandı.

"Kadınlar için yeni projelerimiz var"

Kadınların aile bütçesine katkı sağlayacakları çalışmalar yapacaklarını belirten Akdağ, “İlk yapacağımız iş Pazar başladığı zaman mahallemizde ikamet eden kadınlara yönelik, evlerinde ürettiği ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlayacağı bir günü mahallemizde bulunan kadınlara tahsisini sağlayacağız. Ayrıca özellikle kadınlara yönelik kooperatif çalışması yapıyoruz. Bu çalışmanın alt yapısı hazır. Ülkemizde örnekleri çok fazla mahallemiz de bunların hepsini yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Akdağ, geçen seçimlerde 4 bin civarında seçmen olduğunu ama bu yıl seçmen sayısının yaklaşık 9 bin civarında göründüğünü ve yeni yerleşim yeri olduğundan dolayı seçmen sayılarının daha sonraki süreçlerde kesinleşeceğini ifade etti.  

Projelerinden birisinin mahalledeki yeşil alanları çoğaltmak olduğunu belirten Akdağ, basın açıklamasının ardından Kurtuluş Mahallesi'nde fidan dikti.

Doğukan Vurgun