Müftülük görevlileri, sevgi evlerinde kalan öğrencilerle bir araya geldi

Dünya Yetimler Günü dolayısıyla etkinlik düzenleyen Edirne İl Müftülüğü görevlileri, sevgi evlerinde kalan öğrencilerle iftar programında bir araya geldi.

Müftülük görevlileri, sevgi evlerinde kalan öğrencilerle bir araya geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Müftülüğü tarafından Dünya Yetimler Günü dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Programda sevgi evlerinde kalan çocuklarla iftar yapıldı. Sevgi evlerinde görevli manevi danışmanlarında yer aldığı programda öğrencilere çeşitli hediyeler de dağıtıldı.

"Onlar bizim bereket vesilemiz"

Böyle anlamlı bir günde çocuklarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen İl Müftüsü Hasan Başoğlu, “Dünya Yetimler Günü sebebiyle böyle bir iftar programı düzenledik. Böylece yavrularımıza her zaman olduğu gibi Ramazan ayında da yanlarında olduğumuzu, kendilerine kol kanat gerdiğimizi hissettirmek istedik. Onlar bizim bereket vesilemiz. Onlarla ilgilendiğimiz kadar Allah işlerimizi yoluna koyacak, bunu biliyoruz. Ayrıca yetimlik bize yabancı bir kavram değil. Biliyorsunuz ki güzel peygamberimiz de bir yetimdi ve yetimlerle ilgilenmeyi hep teşvik ederdi. Dolayısıyla biz bu yavrularımızı hem Allah'ın hem de Resulullah'ın birer emaneti olarak görüyoruz. Bu vesileyle; üniversite öğrenicileri, depremzede aileler, lise ve dengi okullarda okuyan öğrencilerimiz ve mahalle halkına yönelik Fatih Camii'nin altındaki iftar yemeğinin verilmesini sağlayan Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze, her akşam gelen misafirlerimizle ilgilenen Kur'an kursu öğreticilerimize, din görevlilerimize ve manevi rehberlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Düzenlenen programa katılan öğrenciler, bir arada olmanın verdiği mutlulukla keyifli bir gün geçirdi.

Burcu Temel