Merkez mahalle muhtarları derneği kuruldu

Edirne'de Merkez Mahalle Muhtarları Derneği kuruldu. Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman,  düzenlediği basın toplantısı ile yeni kurulan dernek hakkında açıklamalarda bulundu.

Merkez mahalle muhtarları derneği kuruldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut yaman düzenlediği toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi. Derneğin kuruluş amacına yönelik açıklamada bulunan Yaman, daha özverili çalışmak ve kurumlarla daha iyi iletişime geçmek istediklerini söyledi.

Derneğin kurucu başkanlığını da yapan Yaman,  "Kurumlarımız ile daha iyi iletişime geçebilmek ve herkesle diyalog halinde olmak için derneğimizi açıyoruz. Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun. Birkaç hafta sonra geniş kapsamlı detaylı çalışmaya gireceğiz. Kurucu başkanı benim. Muhtarlarımız da destek oluyor" Dedi.

Daha önce Edirne Muhtarlar Derneği ve sonrasında Edirne Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği olarak görev yapan bir dernek kurulduğunu hafırlatan Yaman,  "Ancak derneğimizde yıllardır, köy ve mahalle muhtarlarının birlikte çalışması için gerekli koşullar bir türlü oluşturulamadı.  Köy ve mahalle muhtarları birbirlerini tanıyamadı. Birlikte olmaları içinde dernek tarafından herhangi bir gayret gösterilmedi. Dernekte yeni muhtar arkadaşlara yer verilmedi. 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrasında yeni muhtar olan ve muhtarlığına devam eden mahalle muhtarı arkadaşlarımız da dernek yönetiminde görev alıp Edirne’mize hizmet etmek istediler. Fakat yapılan görüşmeler neticesinde olumlu bir sonuç çıkmadı. Bu olumsuzluklar karşısında mahalle muhtarlarının büyük bir çoğunluğu olarak Merkez Mahalle Muhtarları Derneğini kurmaya karar verdik ve derneğimizi kurduk. Derneğimizde, eski muhtarlarımızın birçoğu görev almadı. Yeni seçilen arkadaşlarımızın önünü açarak onlara bu görevi verdiler. Kendilerine de bu özverili davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra köy ve mahalle muhtarları ayrılmış olup, biz mahalle muhtarları yeni derneğimiz olan Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği olarak mahallelerimize ve Edirne’mize hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Burcu Temel