MEB depremzede öğrenciler için açıklama yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 2022-2023 yılı bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme süreciyle ilgili bilgilendirme yapıldı.

MEB depremzede öğrenciler için açıklama yayımladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MEB’ten yapılan açıklamada, “6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Malatya, Kilis, Osmaniye ve Şanlıurfa illerini etkileyen depremler nedeniyle 11-19 Şubat 2023 tarihleri arasında uygulanması planlanan bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme süreci genel zihinsel yetenek alanı ön değerlendirme uygulamaları gerçekleştirilemedi. Öğrenciler, ertelenen uygulamalara ait giriş belgelerini okullarından alabilecek.” İfadelerine yer verildi.

Deprem bölgesindeki iller ile bu illerde bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecinde aday gösterilerek deprem sonrası başka illere nakil giden öğrencilerin genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanı ön değerlendirme uygulamalarına ilişkin usul ve esasların Genel Müdürlük tarafından ileri bir tarihte duyurusu yapılacak olan takvim çerçevesinde yürütüleceği belirtildi.

Ancak depremden etkilenen 10 il ile bu illerden diğer illere nakil gidenler dışında kalan öğrencilerin bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme süreci daha önce ilan edilen takvim doğrultusunda yürütülmeye devam edeceği aktarıldı.

Belgeye dayalı mazereti olan öğrencilerin uygulamaları 08-09 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Haber Merkezi