Marmara Denizi'ndeki deprem Edirne'de de hissedildi

Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem Edirne'de de hissedildi.

Marmara Denizi'ndeki deprem Edirne'de de hissedildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 10.42 civarında Marmara Denizi'nde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiği kaydedildi. Bursa'nın Mudanya ilçesi 4,73 kilometre açığındaki sarsıntının, deniz yüzeyinin yaklaşık 8,98 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi.

Öte yandan aynı yerde saat 10.45'te 4,5 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi.

Marmara Denizi, Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğünde deprem İstanbul, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Çanakkale, Edirne ve birçok şehirde hissedildi. Öte yandan kentin en işlek noktalarından birisi olan Saraçlar Caddesi'ndeki güvercinlerin uçuşlarının ve sokak hayvanlarının da hareketlendiği dikkat çekti.

"Biraz korktum"

Kısa süreli de olsa depremi hisseden Edirneli Vatandaşlardan Şerif Erdem, "Biraz baş dönmesi oldu ama depremle alakalı olmadığını düşünmüştüm. Motosikleti park ediyordum biraz korktum. Şuanda korkulacak bir durum yok gibi" dedi.

"Gelişmeleri yakından takip ediyoruz"

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Marmara Denizi Gemlik Açıklarında 5.1 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun" ifadelerine yer verdi.

İpek Esma Çeşme