Lise öğrencilerinin sema gösterisi büyük beğeni topladı

Edirne'de Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Üç Şerefeli Cami avlusunda sema gösterisi sunan lise öğrencilerinden oluşan Edirne Valiliği Semazen Grubu, büyük beğeni topladı.

Lise öğrencilerinin sema gösterisi büyük beğeni topladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Valisi Yunus Sezer'in talimatıyla üç ay önce kurulan ve Edirne Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Serhat Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan semazen grubu, kısa sürede büyük başarılara imza attı.

Edirne'de yetişen semazenler Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Üç Şerefeli Cami avlusunda sema gösterisi sundu. Sema gösterisini Cuma Namazı'ndan çıkan cemaat ve ziyaretçiler izledi. Etkinliği izlemek için gelen fotoğraf sanatçıları da en güzel kareleri çekebilmek için birbiriyle yarıştı.

Üç ay önce kurulan semazen grubu Bulgaristan ve Yunanistan'da gerçekleştirilen iftar programlarında sunduğu gösterilerle de tam not almıştı. Bu kez Edirne'deki etkinlikte gösteri yapan öğrenciler, yine büyük beğeni topladı.

Gösteri sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Tarih ve kültür şehri Edirne'de güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ve semazen grubunun çok başarılı bir ekip olduğunu aktardı.

Bir yanda etkinlikler gerçekleştirirken bir yanda da güne acı bir haberle başladıklarını belirten Soytürk, sabah saatlerinde evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar'a Allah'tan rahmet, ailesine de başsağlığı ve sabır diledi.

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Semazen Sanatçısı Sabahattin Harma ise, öğrencilerin 3 aylık gibi kısa bir süre içerisinde çok başarılı çalışmalara imza attıklarını ifade etti.

Ramazan ayında valiliğin yardımları ile yurt dışında 3 ülke, 9 iftar programına katıldıklarını ve gösteri yaptıklarını belirten Harma, kendilerine destek olan Edirne Valisi Yunus Sezer ve emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde cami avlusunda kurulan stantta ziyaretçilere Osmanlı Şerbeti, badem ezmesi, bademli kurabiye ve inanç rotasını anlatan Edirne haritası dağıtıldı.