Kurum müdürleri 'Yılın fotoğraf karelerini' oyladı

Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı.

Kurum müdürleri 'Yılın fotoğraf karelerini' oyladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kınık, Türkiye ve dünya gündemini etkileyen, önemli uluslararası medya organlarında sıkça kullanılan, 5 kategoride sunulan 147 fotoğrafı inceledi.

"Deprem: Umut" kategorisinden Aytuğ Can Sencar'ın "Depremin umudu" fotoğrafını seçen Kınık, "Gazze: Kanıt" kategorisinden ise Mustafa Hassona "Tarifsiz" fotoğrafını tercih etti.

"Çevre-yaşam" kategorisinden Sergen Sezgin'in "Kaçış", "Haber" seçkisinde Murat Kula'nın "Filistin'e destek" karesine oy veren Kınık, "Spor" kategorisinde ise tercihini Özgün Tiran'ın "Pehlivan adayları" fotoğraflarından yana kullandı.

Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun da, makamında gerçekleştirdiği oylamada, Türkiye ve dünya gündemini etkileyen, önemli uluslararası medya organlarında sıkça kullanılan en etkileyici seçkideki 5 kategoride sunulan 147 fotoğrafı inceledi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki asrın felaketi olarak da nitelendirilen depremdeki umut hikayelerine odaklanan "Deprem: Umut" kategorisinde Aytuğ Can Sencar imzalı "Depremin umudu" adlı fotoğrafı oylayan Altun, "Gazze: Kanıt" kategorisinde ise tercihini Belal Khaled'in "Çaresiz Hayatlar" fotoğrafından yana kullandı.

Çevre-Yaşam" kategorisinde Saim Harmancı'nın "Dağlar arasında", "Haber" kategorisinde Costas Baltas'ın "Çarpışma" fotoğraflarını tercih eden Altun, "Spor" kategorisinde ise Özgün Tiran'ın "Er meydanında" fotoğrafını seçti.