KOM 120 şişe gümrük kaçağı içki ele geçirdi

Edirne'de farklı adreslerde gerçekleştirilen kaçakçılık operasyonlarında 120 şişe gümrük kaçağı içki ve 2 av tüfeği ele geçirildi.

KOM 120 şişe gümrük kaçağı içki ele geçirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince kent genelinde operasyonlar gerçekleştirildi.

Nişancıpaşa Mahallesi’nde bir ikamette yapılan aramada gümrük kaçağı 7 şişe içki ele geçirildi. Olayla ilgili şüpheli K.O hakkında adli işlem başlatıldı.

Ekiplerce diğer bir adreste gerçekleştirilen operasyonda ise gümrük kaçağı 1 şişe etil alkol, 3 şişe içki, 10 içi boş şişeden oluşan farklı marka ve gramajlarda alkol ele geçirildi. Konuya ilişkin S.E hakkında adli işlem başlatıldı.

Çavuşbey Mahallesi Ağaçpazarı Caddesinde de bir iş yerine yapılan operasyonda gümrük kaçağı 33 şişe alkol ele geçirildi ve işletmeci F.E hakkında soruşturma başlatıldı.

Kent merkezindeki diğer bir operasyonda da şüphelinin iş yerinde yapılan aramada 20 şişe etil alkol, 5 şişe el yapımı içki, 20 adet aromadan oluşan farklı marka ve gramajlarda gümrük kaçağı olarak değerlendirilen üzerinde herhangi bir TAPDK bandrolü bulunmayan ürünler ele geçirildi. İşletme sahibi M.E.E hakkında idari işlem başlatıldı.

Ekiplerce kent merkezinde bir ikamete yapılan operasyonda ise 7 şişe etil alkol, 4 şişe el yapımı içki, 10 adet aromadan oluşan farklı marka ve gramajlarda gümrük kaçağı olarak değerlendirilen ürünler ele geçirildi.

Ayrıca yapılan aramada, 2 adet av tüfeği ve 15 adet av tüfeği kartuşu da ele geçirildi. Şüpheli M.S hakkında tahkikat başlatıldı.

Doğukan Vurgun