Keşan'da sokak hayvanları için tiyatro düzenlendi.

Keşan Belediyesi ile KE-HAYKO işbirliğinde sokak hayvanlarının yararına düzenlenen, İzmir Tiyatrosu'nun 'Leenane'in Güzellik Kraliçesi' isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Keşan'da sokak hayvanları için tiyatro düzenlendi.
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tiyatro oyununa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, KE-HAYKO Başkanı Sevinç Cebeci, SARDOS Dernek Başkanı Faruk Eker ile üyeleri, Keşan Belediye Meclis Üyesi Volkan Erkan, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İsa Vural ile tiyatroseverler katıldı.

Oyun öncesinde konuşan Helvacıoğlu, güzel bir eseri daha Keşan’a getirdiklerini belirterek, “Keşan devlet tiyatrolarını sevdi. Bu iş tuttu. Keşan’ımıza 15 günde bir devlet tiyatrosu gelmesi için yazılarımızı yazdık. Tiyatrolar yaşamımızın bir parçası. Biz de ilgiden memnunuz. Türkiye’de farkındalık yapıyoruz.  Gelen her oyun için sosyal bir tema var. Bu akşamki temamız da sokak hayvanlarıyla ilgili. KE-HAYKO derneğimiz var. Huzurlarınızda Sevinç Hanım’a teşekkür ediyorum. Bu akşamki tiyatrodan elde edilen gelir can dostlarımız için kullanılacak. Paydaşlarımızla güzel işler yapıyoruz. Alışkanlıkları güncellememiz lazım. Keşan Belediyesi Kültür Müdürlüğümüze de ayrıca teşekkür ediyorum. Çok emek veriyorlar.” dedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren oyun büyük beğeni topladı.