Yol yapımı başta olmak üzere birçok çalışma devam ediyor

Keşan Belediyesi, ilçe genelinde gerçekleştirdiği çalışmaları ile hem yılların sorunlarını ortadan kaldırıyor hem de vatandaşların yüzlerini güldürüyor. İlçenin her mahallesinde ve mücavir alanlarda planlı bir şekilde çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler, yol yapımı başta olmak üzere birçok çalışmayı gerçekleştirdi.

Yol yapımı başta olmak üzere birçok çalışma devam ediyor

Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, müdürlük olarak 2023 yılında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, Keşan için en iyisini hedefleyerek çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

“Afet durumuna karşı şehrimiz ve bölgemiz için gereken tedbirleri alıyoruz”

Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Yapım İşi Projesi’nde çalışmaların devam ettiğini belirten Kılıç, “Muhtemel afet ve acil durumlara yönelik hazırlık çalışmaları kapsamında yapılan Afet ve Acil Durum Merkezimizde 1 adet itfaiye garajı, 1 adet itfaiye ek hizmet binası ve 1 adet KEDAK-AFAD Hizmet Binası bulunmaktadır. Afet durumuna karşı şehrimiz ve bölgemiz için gereken tedbirleri alıyoruz. Hiçbir zaman kullanmaya gerek olmamasını diliyorum.” dedi.

“75 BİN 700 METREKARE KİLİTLİ TAŞ DÖŞEDİK”

2023’te yol yapım ve onarım çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Erdi Kılıç, şunlar söyledi: “İlçemiz sınırlarımız içerisinde 7 bin 500 m2 kilitli parke taşı ile tamirat yaptık. Erikli Sahilimizde içme suyu terfi ve şebeke hattı yapım işi kapsamında yapılan yollarını tamiratını yaparken, Yalı Caddesi’ni ise baştan sona yeniledik. Erikli Sahili’mizde 35 bin metrekare beton parkı taşı tamiratı gerçekleştirirken, bin 100 metrekare baskı beton kaldırım yaptık. Yalı Caddesi’nde 18 bin 600 metre kare alinda tipi beton parke taşı döşedik. Ayrıca Erikli’de çalışmalarımız kapsamında 4 bin 650 metre oluk taşı döşedik. İlçe merkezimizde ise 22 bin 100 metrekare kilitli parkı taşı, bin 780 metre de bahçe bordürü döşedik.”“KAPALI SPOR SALONUNUN YÜZEYİNİ FİBA ONAYLI AHŞAP PARKI ZEMİNLE KAPLADIK”

Açıklamasının sonunda müdürlük olarak Keşan Belediye Atatürk Stadı’nda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: “Atatürk Stadı İçerisine 2 adet Portatif Tribün Yaptık. Sentetik Futbol Sahasının Yanındaki Yolun Yapılması için çalışmalarımız devam ediyor. Kapalı spor salonunun yüzeyini FİBA onaylı ahşap parkı zeminle kapladık. Salonun teras kısmını ise seramik kapladık.”