Kazdılar, Bıraktılar, Uğramadılar...

Edirne'de Atatürk Mahallesi Dicle Sokak'taki dört yol üzerinde oluşan çukur sonrası bölgede kazı çalışmaları yapıldı, şerit çekildi, kepçe geldi ancak çalışmalar bir türlü başlamadı.

Kazdılar, Bıraktılar, Uğramadılar...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne'de geçtiğimiz günlerde Atatürk Mahallesi Dicle Sokak'taki dört yol üzerinde çukur oluştuğunu gören bölge sakinleri, durumu belediyeye bildirdi. Ekipler gelip inceleme yaptı ancak çukur daha da büyüdü. Sorunun kaynağını bulmaya çalışan ekipler, kazı çalışması yaptı kepçeyi bölgeye sabitledi ve bir daha uğramadı.

Çukurun büyümesi sonrası tehlike daha da büyüdü. Özellikle sürücüler zor anlar yaşarken, bölgede yaşayanlar da su patlaklarının olmasından dolayı açılan çukurun mağduriyet yaşattığını belirtti.

En işlek noktalardan birisi olan yolda açılan büyük çukur, tepkileri de beraberinde getiriyor. Çukurun özellikle gece karanlıkta kazalara davetiye çıkarabileceğini belirten bölge sakinleri, bayram tatili olması sebebiyle gelen gidenin olmadığına dikkat çekti.

"Bir yerde yapılıyor bir yerde yeniden patlıyor"

Ağıt tonajlı kamyon ve otobüslerin evlerinin önüne park yapmasından dolayı da zor anlar yaşadıklarını belirten mahalle sakinlerinden Fatma Işık, "Bir yerde yapılıyor bir yerde yeniden patlıyor. Şikayetçiyiz. Zaten susuz kalacağız. Geçen günler iyice su kesildi. Zorlandık. Bu bölgede evlerimizin önüne koca koca kamyonların park etmesini istemiyoruz. Gereğini kim yapacaksa bir an önce çözüm bulunmasını istiyoruz" dedi.

"Yapılıyor ama gene çöküyor, gene patlıyor, biz susuz kalıyoruz"

Mahalle sakinlerinden Güllü Işık, "Bölgeye araçları çektikleri için yol çöküyor. Belediye yapıyor ama yapsa ne olur gene çöküyor, patlıyor. Yine biz susuz kalıyoruz. Apartmanda depo olduğu için çok etkilenmedik ama geçen gün susuz kaldık. Zorlanıyoruz suyu nereden bulacağız. Yetkililere çağrımız biran önce yapsınlar, çare bulsunlar bu yola…" ifadelerine yer verdi.

İpek Esma Çeşme