Karagülle, 'Sesiniz olmaya ve sorunlarınızı çözmeye geliyoruz'

31 Mart tarihinde  gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Şükrüpaşa Mahallesi'nden ayrılarak Cumhuriyet Mahallesi ismini alacak olan mahalle için muhtar adayları ortaya çıkmaya başladı. Mahalledeki sorunları bilerek  bilgi, beceri ve tecrübeleriyle muhtar adayı olduğunu belirten Ahmet Karagülle, toplumun tüm sosyal kesimlerini temsil eden ekibiyle birlikte yola çıktıklarını ve mahallelinin sesi olarak sorunları çözmek istediklerini ifade etti.

Karagülle, 'Sesiniz olmaya ve sorunlarınızı çözmeye geliyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Ahmet Karagülle, aza adayları ve eşleriyle birlikte gerçekleştirdiği toplantıda projelerini açıkladı.

Edirne Şükrüpaşa Mahallesi artan nüfus yoğunluğundan dolayı, belediye meclisinin aldığı kararla üç mahalleye bölündü. 2024 mahalli seçimleriyle birlikte Şükrüpaşa Mahallesi'ne Atatürk ve Cumhuriyet Mahalleleri eklenecek. Yeni mahalleler de muhtar adaylarını bekliyor. Cumhuriyet Mahallesi'nin yeni kurulduğunu belirten Muhtar adayı Ahmet Karagülle, eksik olan noktaları gidermek ve yaşadığı mahalleye hizmet etmek için aday olduğunu söyledi.

Kentteki bir otelde düzenlediği toplantıyla adaylığını ve projelerini duyuran Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Ahmet Karagülle, aza adayları ve eşleriyle birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Karagülle düzenlediği toplantıda kendisini ve aza adaylarını tanıtarak basın açıklamasında bulundu.

Mesleki bilgi ve bürokrasi tecrübesi gereği kurumlar arası kolektif çalışmayı ve organizasyonu iyi bildiğini belirten Karagülle, Mahalleye ilk olarak muhtarlık binası, pazar yeri, camii, okul, sağlık birimi, oyun alanları ve parkların yapılması için valilik, yerel yönetim, ilgili kurum ve kuruluşlar ile koordineli çalışmayı hedeflediğini dile getirdi.

Mahallenin 20 bine yakın nüfusu, 8 bin küsur seçmeni olduğunu ve belki de 5 yıl sonra Edirne'nin en büyük mahallesi olacağını söyleyen Karagülle,  "Buna rağmen bu güne kadar hiçbir yatırım yapılmamış. 31 Mart'ta arkadaşlarımızın gayreti hemşerilerimizin teveccühü ile seçimi kazanırsak bu işlerin hepsini yapmaya kararlıyız" dedi.

Mahallede yoğun bir yapılaşma olduğundan inşaat hafriyatlarını taşıyan araçlar ve alt yapıyı yapan firmaların çevreyi kirletmemeleri (etrafa bıraktıkları moloz, toprak, toz vs.) görüntü ve gürültü rahatsızlığı vermemeleri için ilgili birimlerle birlikte çalışacağını aktaran Karagülle, hayata geçirmeyi düşündüğü projeleri anlattı.

"Temiz ve yaşanabilir bir mahalle için yola çıktık"

Ulaşımın daha kolay ve daha çabuk olması için toplu ulaşım araçlarının ana caddelerden geçmesi ve caddelerin uygun yerlerine dinlenme banklarının konulması için elimden geleni yapacağını belirten Karagülle,  "Çöp konteynırları ile sokak aydınlatma lambalarının yenilenmesi için gerekli gayreti göstereceğim. Haşere ve dezenfekte aracının mahallemize sık sık gelmesini takip edeceğim. Oturan değil, çalışan, yaşlılar ile hastaları ziyaret eden ve sorunları çözen muhtar olacağım. Mahallemizde bakıma muhtaç, ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarımız ile başarılı öğrencileri tespit ederek yetkili birimlere bildirip yardım' almaları için gereken özeni göstereceğim. Mahallemizde sahipsiz ve başıboş sokak hayvanlarını yardımsever ve hayvan sever halkımızla birlikte, zararlı olmayanların aramızda yaşamaları için gerekli çalışmaları yapacağız. Mahallemizde el sanatları ve beceri kurslarının açılmasına öncülük edeceğim. Temiz ve yaşanabilir bir mahalle için bizi seçin oylar sizden, hizmet bizden" ifadelerine yer verdi.

Ahmet Karagülle kimdir?

Evli ve iki çocuk babası Ahmet Karagülle, 1954 Bayburt doğumlu, ilkokulu Kırkpınar Köyü'nde, ortaokul ve liseyi Tekirdağ'da okudu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. 44 Yıldır Edirne'de İkamet ediyor.

1977-1978 yıllarında Fiskobirlik Genel Müdürlüğünde çalıştı. 1979-1980 yıllarında Askerliğimi Yedek Subay, İzmir Hava Teknik Okullar Komutanlığı Levazım Amirliği Satın Alma Komisyon Üyesi olarak yaptı. 1980-2002 Yıllarında Trakya Birliğin muhtelif birim ve kooperatiflerinde muhasebeci, şef, müdür, genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Emekli olduktan sonra İnşaat sektöründe faaliyet gösteren özel bir firmada danışman olarak çalıştı. 2014-2019 yılları arası Edirne Belediyesi Meclis Üyesi olarak halkı temsil etti. Sosyal, kültürel ve sportif alanlarda faaliyet gösteren derneklerde yöneticilik yaptı. Halen 5 sivil toplum kuruluşunun faal üyesi olarak görevini sürdürüyor.

Muhtar adayı Karagülle'nin listesinde Gülsüm Dündar, Bülent Polat, Selin Şen, Müjdat Tanır, M. Kubilay Altan, Sezai Baytar, Önder Dekçi ve Halis Yalçın  yer alıyor.

İpek Esma Çeşme