'Kakava ve Hıdırellez, bayram havasında, büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır'

                Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, 5-6 Mayıs tarihlerinde baharın habercisi Kakava ve Hıdırellez şenlikleri için kutlama mesajı yayımladı.

'Kakava ve Hıdırellez, bayram havasında, büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Baharın müjdecisi olarak kabul edilen “Kakava ve Hıdırellez” şenliklerinin Edirne’de, yurdun dört bir yanından gelen misafirler ile birlikte bir şenlik havasında, bir bayram havasında, büyük bir coşkuyla kutlanmakta olduğunu söyledi. Vali Kırbıyık, Kakava ve
                Hıdırellez şenlikleri kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Değerli Edirneliler; kültürel ve toplumsal hayatımız için özel anlam taşıyan, birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin simgesi "Kakava ve Hıdırellez” şenliklerine sizlerle birlikte ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.Baharın müjdecisi olarak kabul edilen “Kakava ve Hıdırellez” Edirne’mizde, yurdumuzun dört bir yanından gelen misafirlerimizle birlikte bir şenlik havasında, bir bayram havasında, büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. Yine 5 Mayıs’ta ilimize gelen kıymetli misafirlerimiz ile Sarayiçi’nde bu coşkuya ortak olacağız. Kakava ateşimiz; bereket için, bolluk için, sağlık için, barış için, mutluluk ve huzur için yanacak, dilekler dilenecek. Niyetlerin yazıldığı kağıtlar nehre bırakılacak ve Edirne’miz birbirinden güzel çiçeklerle donatılacak. Hep birlikte, coşkuyla, sevinçle, gönül gönüle Kakava ve Hıdırellez’i kutlayacak ve binlerce yıllık geçmişe dayanan bu değerli kültürel mirasımızı yaşatmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; kadim tarihinden gelen değerlerine, gelenek ve göreneklerine sahip çıkan, atalarımızdan aldığı kültürel mirası daima özenle yaşatarak gelecek nesillere aktaran siz değerli hemşerilerimin Hıdırellez ve Kakava şenliklerini kutlar, tüm halkımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.”

Haber Merkezi