Jandarmanın bulduğu yaban ördeği tedavi altına alındı

Edirne'de jandarma ekipleri tarafından İpsala ilçesi Gala Gölü Milli Parkı bölgesinde gerçekleştirilen devriye görevi sırasında bulunan kıl kuyruk cinsi yaban ördeği tedavi altına alındı.

Jandarmanın bulduğu yaban ördeği tedavi altına alındı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sorumluluk bölgesinde Çevre, Doğa ve Hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Edirne’de İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ekipleri devriye görevi sırasında İpsala ilçesi Gala Gölü Milli Parkı bölgesinde gerçekleştirilen devriye görevi sırasında kıl kuyruk cinsi yaban ördeğine rastladı.

Devriye görevi esnasında göl çevresindeki sazlıkların arasında avcılar tarafından yaralandığı değerlendirilen kıl kuyruk cinsi yaban ördeği yaralı halde bulan jandarma ekipleri, gerekli bakım ve tedavisinin yapılması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü personeline haber verdi.

Yaralı yaban ördek görevli personeller tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından gerekli bakım ve tedavisi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü personeline teslim edildi.

Usulsüz yollarla yapılan avcılığa karşı denetim faaliyetleri ve doğa koruma devriyelerinin yine halkın desteği ile daha azim ve kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Haber Merkezi