Jandarmadan uyuşturucu operasyonu: 3 Bulgaristan vatandaşı gözaltına alındı

Edirne'den Bulgaristan yönünde seyreden, Kapıkule Jandarma Yol Kontrol ve Uygulama Noktasında şüphe üzerine durdurulan Bulgaristan vatandaşı T.M. isimli şahsın kullandığı otomobilde köpek unsurları ile yapılan aramada 6 paket içerisinde 3 kilo metamfetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ele geçirildi.

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu: 3 Bulgaristan vatandaşı gözaltına alındı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, sorumluluk bölgesi içerisinde kaçakçılık olaylarının engellenmesine yönelik çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Kapıkule Jandarma Yol Kontrol ve Uygulama Noktasında uygulama yapan ekipler, Edirne-Bulgaristan yönünden yurtdışına gitmekte olan ve Bulgaristan vatandaşı 50 yaşındaki T.M isimli şahısın kullandığı otomobilin içinde yolcu olarak bulunan Bulgaristan vatandaşı 42 yaşındaki S. M ve 37 yaşındaki eşi S.M isimli şahsıların şüpheli hareketler sergilemesi üzerine harekete geçti.

Aracı durduran İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri, köpek unsurları ile birlikte arama yaptı.

Otomobilde Yapılan arama sonucu S. M. isimli şahsın el çantasında 2 paket ve aracın bagaj kısmında 4 paket olmak üzere toplam 6 paket içerisinde 3 kilo metamfetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ele geçirildi.

Yakalanarak gözaltına alınan Bulgaristan vatandaşı T.M. (50), S.M. (42) ve S.M. (37) isimli şahıslar işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Kaçakçılık ile mücadeleye yönelik faaliyetlere, yine halkın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edileceği belirtildi.

Haber Merkezi