Jandarmadan kadınlara yönelik bilgilendirme eğitimi

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri tarafından Havsa ilçesine bağlı Abalar Köyü'nde ikamet eden kadınlara yönelik bilgilendirme yapıldı.

Jandarmadan kadınlara yönelik bilgilendirme eğitimi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 Edirne İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri, aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele çalışmaları çerçevesinde bilgilendirme faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor.

Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun çerçevesinde köyde kurulan halk pazarını ziyaret eden Jandarma ekipleri, kadınlarla bir araya gelerek hem bilgilendirme çalışması yaptı hem de broşür dağıtarak bilgi sahibi olmalarına katkı sağladı.

Aile içi şiddetin önlenmesine dair bilinçlendirme ve Kadın Destek Uygulamasının (KADES) amaçları hakkında bilgilendirme eğitimi veren jandarma ekipleri, eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınların, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan uygulamayla ekiplere ulaşabileceklerini anlattı.

Haber Merkezi