Jandarmadan çocukların güvenliği için denetim

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarma ekipleri, can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının engellenmesine yönelik olarak sorumluluk bölgesinde bulunan ve 39 okulda taşımalı eğitim gören öğrencileri taşıyan 108 okul servis aracını denetledi.

Jandarmadan çocukların güvenliği için denetim
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

                 

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarma ekipleri, can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının engellenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Yapılan denetim çalışmaları kapsamında 2023-2024 yılı eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla, Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmaları tarafından sorumluluk bölgesinde bulunan ve 39 okulda taşımalı eğitim gören öğrencileri taşıyan 108 okul servis aracı kontrol ve denetime tabi tutuldu. Ayrıca eğitim ve öğretim yılında herhangi bir üzücü olaya meydan vermeden eğitim ve öğretimin devam edilmesini sağlamak amacıyla bilgilendirme faaliyeti yapıldı.

         Trafik kazalarının engellenerek can ve mal kaybının önlenmesi ve güvenli bir trafik akışının sağlanmasına yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edileceği bildirildi.

Haber Merkezi