Jandarma ekipleri, trafik kazalarının önlenmesi için çalışma başlattı

Edirne'de jandarma ekipleri tarafından trafik kazalarının ve can kayıplarının önlenmesi amacıyla orman işletme yangın ilk müdahale merkezi görevlilerine 'geçiş önceliği, emniyet kemerinin önemi, hız kuralları ve sürücülerde dikkat dağınıklığı' konularında bilgilendirme yapıldı.

Jandarma ekipleri, trafik kazalarının önlenmesi için çalışma başlattı

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri trafik kazalarının önlenmesi veya en az seviyeye indirilerek yaşanan can ve mal kayıplarının önlenmesi amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Yaptıkları analizler sonucu trafik kazalarında artış yaşandığını tespit eden Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri, bu durumun önüne geçmek için çalışma başlattı.

Jandarma trafik ekipleri denetim ve kontrollerin yanı sıra bölgede yaşayan vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlemeye başladı.

Trafik ekipleri Edirne'nin Enez İlçesi'ne bağlı Büyükveren Köyü'ndeki orman işletme yangın ilk müdahale merkezi görevlilerine “geçiş önceliği, emniyet kemerinin önemi, hız kuralları ve sürücülerde dikkat dağınıklığı" konularında bilgilendirme yaptı.

Denetim ve bilgilendirme faaliyetlerinin aralıksız olarak devam edeceği belirtildi.

Özlem Ceylan