İYİ Parti'den istifa eden Erbay MHP'ye katıldı

İYİ Parti Edirne İl Genel Meclis Üyeliğinden istifa eden Hüseyin Erbay, bundan böyle görevine MHP İl Genel Meclis üyesi olarak devam edecek.

İYİ Parti'den istifa eden Erbay MHP'ye katıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz aylarda istifa dilekçesini İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş'e teslim eden Erbay, dilekçesinde, “2019 yerel seçimlerinde Süloğlu ilçesinde İYİ Parti İl Genel Meclisi olarak seçilmiştim. 4.5 yıla yakın bir zamana kadar İYİ Parti Meclis üyesi olarak görev yaptım. Gördüğüm lüzum üzerine İYİ Parti üyeliğinden istifa ederek, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) üye oldum. 1 Kasım 2023 meclis toplantılarından itibaren MHP İl Genel Meclisi olarak görev yapacağımdan dolayı gerekli düzenleme ve gerekli yasal düzenlemenin meclis başkanlığı tarafından uygulanmasını saygılarımla arz ederim” İfadeleri yer aldı.

Dilekçeyi meclis üyelerine sunan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Erbay'ın bundan sonra MHP Sözcüsü olarak il genel meclisinde siyasi bir partiyi temsil edeceğini belirtti. Gerekli yazışmaları il özel idaresi ve mahalli idarelere yazacağını aktaran Geçmiş, Erbay'ın kayıtlara MHP il genel meclis üyesi olarak geçeceğini ifade etti. Erbay, İl Genel Meclisi’nde MHP’yi temsilen yer alacak.

Burcu Temel