İnşaatı devam eden Kur'an Kursu'na 1 milyon 750 bin lira bağış

Edirne İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Edirne Şubesi bünyesinde inşası devam eden Kur'an Kursu inşaatına bir hayırsever tarafından yaklaşık 1 milyon 750 bin lira bağış yapıldı.

İnşaatı devam eden Kur'an Kursu'na 1 milyon 750 bin lira bağış
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Edirne Şubesi bünyesinde inşası devam eden Kur’an Kursu inşaatı hayırseverlerin destekleri ile yükselmeye devam ediyor.

İl Müftüsü ve TDV Edirne Şube Başkanı Hasan Başoğlu’nun çağrısına kayıtsız kalmayan Edirne’de ikamet eden Erdoğan Abalı isimli hayırsever Kur’an Kursu inşaatı için 50 Bin Euro ( yaklaşık 1 milyon 750 bin TL ) bağışta bulundu.

Başoğlu, Abalı’ya bağış makbuzunu bizzat teslim ederek, Kur’an kursu için vakıfa yapmış olduğu maddi katkılar ve gösterilen teveccüh dolayısıyla teşekkür ederek yardımlarının Cenab-ı Hak katında makbul olmasını niyaz etti.

Bu gibi müesseselere yapılan yardımların birer Sadaka-i Cariye olarak öldükten sonra da amel defterine sevap yazılmasına vesile olacağını belirten Başoğlu, "Sadaka-i Cariye, Cami, çeşme, yol yapmak, ağaç dikmek, faydalı ilmi eser bırakmak ve bu eserlerin okutulduğu müesseseler gibi insanlara faydası dokunan her çeşit iyi işlerdir, belki herkes bir Camiyi bir Kur’an Kursunu tek başına yaptırmaya gücü yetmez ama bu tarz müesseselere gücü nispetinde yardımcı olmakta tamamını yaptırmak gibi sevaptır. Kur’an Kursumuzun yaklaşık maliyeti 70 Milyon TL dir, Fatih Sultan Mehmet Han’ı yetiştiren kadim şehrimiz Edirne’ye kazandırmak istediğimiz ve yeni Fatihler yetiştirecek Hafızlık Kur'an Kursu inşaatımız için bütün hayırseverlerimizi bu hayra ortak olmaya davet ediyorum.” Dedi.

Haber Merkezi