İki gönüllü anne, çocuklarıyla birlikte broşür dağıtarak boykot çağrısı yaptı

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstermek amacıyla gönüllü olarak çalışma yapan iki gönüllü anne çocuklarıyla birlikte hazırladıkları broşürleri vatandaşlara dağıtarak farkındalık oluşturdu.

İki gönüllü anne, çocuklarıyla birlikte broşür dağıtarak boykot çağrısı yaptı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne'de yaşayan Meryem Demir ve Ceylan Altıntaş, İsrail'in Gazze'ye yönelik başlattığı saldırıların  sona ermesi için başlatılan protestolara ek olarak kendileri de çalışma yapma kararı aldı. İsrail ürünlerinin boykot edilmesine yönelik broşür hazırlayan 2 anne katledilen çocukların masum olduğuna dikkat çekerek vatandaşlara çağrı yaptı.

Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Gazze’de ölen çocukların masum olduğunu belirten anneler, vatandaşlarda farkındalık oluşturmak amacıyla Saraçlar Caddesi’nde broşür dağıtıp İsrail ürünlerini boykot etti.

“Ölen insanlık, ölü olan bizleriz”

Edirne’de duyarlılık ve farkındalık oluşturmak adına çalışma yaptıklarını söyleyen Meryem Demir, "Örf, dil, din ayrımı gözetmeksizin biz bu hareketi başlattık.  Bu olay başka ülkelerde de olsa öldürülen insan çocuğudur. Çocuk her yerde çocuktur. Biz bu anlayıştan hareketle broşürleri dağıtmaya karar verdik.  Bu son olan olaylardan ötürü artık geceleri uyuyamamaya ve yediğimiz yemeklerden zevk almamaya başladık. Anne olmamızdan dolayı bu canice yapılan katliam bizi harekete geçirdi. Çocuğumun gözü önünde bu tür eylemleri yapıyorum ki o da bilinçlensin. Empati kurmaya çalıştık. Bizim çocuklarımız da böyle olabilirdi. Yarın benim kızımın ya da sizin çocuklarınızın başına da gelebilir. Biz ölen çocukları gördüğümüzde harekete geçmiyorsak asıl ölü olan bizleriz" ifadelerine yer verdi. 

İpek Esma Çeşme