İba 'Tüm gayemiz vatandaşlarımıza hak ettikleri şehri kazandırabilmek'

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, 'Hane Hane Edirne' ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor.

İba 'Tüm gayemiz vatandaşlarımıza hak ettikleri şehri kazandırabilmek'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İba, 'Hane Hane Edirne' programı çerçevesinde Meydan Mahallesi’nden Filiz Aybirdi’nin hanesine konuk oldu.

“Kadınlarımızın gücü, bir arada daha da büyük”

Filiz hanım ve komşularını evlerinde ziyaret ederek samimi bir sohbet gerçekleştiren İba, onları tek tek dinleyerek taleplerini aldı.

Kadınların bir arada daha güçlü olduğuna vurgu yapan İba, “Evinde dikiş yaparak hayata değer katan Filiz Hanım’a bizlerle sohbetini paylaştığı için teşekkür ediyorum. Kadınlarımızın gücü, bir arada daha da büyük daha da kıymetli. Onlar bizim gücümüze güç katıyor, biz de onların emeklerine, güçlerine güç katacağız!” dedi.

“Projelerimiz herkes için”

Ardından Şükrüpaşa Mahallesi’nde Ebru ve Aytunç Göçler’in evlerine konuk olan İba, ailenin yakınlarıyla sohbet etti. Burada aileler, komşuları ve misafirleriyle de sohbet eden İba, “Her yaştan hemşehrilerimiz için projelerimizle geliyoruz; gençlerimiz, yaşlılarımız, ailelerimiz, çocuklarımız, hepsini hizmet edeceğimiz projelerimiz hazır. Biz hep birlikte Edirneyiz hep birlikte Edirne’mizi güzelleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Yüzümüz hep birlikte gülecek”

Daha sonra Abdurrahman Mahallesi’nden Çiğdem ve Ender Avcı çiftinin hanelerine de konuk İba, samimi bir sohbetler eşliğinde onları dinleyerek taleplerini aldı. Başkan İba, “Güzel çocuklarımızla ve sohbetleri, kendileri gibi çok değerli kadınlarımızla, kah güldük, kah dertleştik. Tüm gayemiz, bize bu samimiyetle yaklaşan; bizimle dertlerini paylaşan kadınlarımıza ve tüm Edirne’mize hak ettikleri şehri kazandırabilmek. Az kaldı, yüzümüz hep birlikte gülecek, Edirne hak ettiğimiz şehre dönüşecek” dedi.

“Sizler için yapmak istediğimiz çok şey var…”

Son olarak Atatürk Mahallesi’nden Sibel ve Vahit Çalbaş’ın evlerine konuk oldu.

Çok güzel sohbetlerle bir akşam geçirdiklerini belirten İba, “Özel evlatları Görkem’imizle her görüştüğümüzde olduğu gibi yine çok güzel muhabbet ettik, hatta okul arkadaşı Mehmet’i de görüntülü aramayla muhabbetimize ortak ettik. Yüzleriniz hep gülsün, gönüllerimiz hep böyle bir olsun, muhabbetimiz daim olsun. Sizler için yapmak istediğimiz çok şey var. Hep birlikte başaracağız” dedi.

Haber Merkezi