İBA, 'ŞEHİTLİK VE GAZİLİK, MİLLETİMİZ İÇİN ONURLARIN EN BÜYÜĞÜ, ŞEREFLERİN EN YÜCESİDİR'

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Gazilerin fedakârlıklarıyla Türk Milletine nice şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş bırakıldığına değinen İba, Vatan topraklarını korumak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehit ve gazilerin ülkenin onur ve gurur kaynağı olduğunu vurguladı.

İBA, 'ŞEHİTLİK VE GAZİLİK, MİLLETİMİZ İÇİN ONURLARIN EN BÜYÜĞÜ, ŞEREFLERİN EN YÜCESİDİR'

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Vatan uğruna canlarını hiçe sayarak kendilerini feda eden şehit ve gazilerin haklarının ödenmez olduğunu ifade etti.

Gazilerin Milletin ve ülkenin varlığını devam ettirmesinde, Anadolu topraklarının vatan kılınmasında en önde gelen değerler arasında yer aldığının altını çizen Başkan İba, "Bizler Balkan Savaşı'ndan Çanakkale'ye, Mısır ve Suriye'den Galiçya'ya, Kafkas Cephesi'nden İstiklal Harbi'ne kadar coğrafyamızın dört bir köşesinde mücadele eden kahramanlarımızın aziz hatıralarıyla büyümüş bir nesiliz. Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir. Gazilerimizin ve Şehitlerimizin ailelerinin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik Unvanı verilişinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü'nü bir kez daha kutluyoruz. Bu anlamlı gün, TBMM'nin milletimiz adına Gazilerimize olan vefa borcunun ödenmesinin yıldönümüdür" ifadelerine yer verdi.

"Geçmişte olduğu gibi bugün ve her zaman Gazilerimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz"

Ülkemizin ulaştığı medeniyet seviyesinde en büyük payın, canları pahasına mücadele veren ve bu toprakları bizlere emanet eden şehit ve gazilerin olduğunu vurgulayan Başkan İba, "Milletimiz dün olduğu gibi bugün de 'Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz' diyerek istiklalini ve istikbalini savunmayı sürdürmektedir. Gazilerimiz, temsil ettikleri değerlerin bilinciyle vatan sevgileri ve kahramanlıklarıyla yeni nesillere rehberlik etmektedir. Geçmişte olduğu gibi bugün ve her zaman gazilerimizin yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz" şeklinde açıklamada bulundu.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu Vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını söyleyen Başkan İba, gazilere ise sağlıklı ve uzun ömürler diledi.

Haber Merkezi