İba 'Kadınlarımızla yan yana kentimizi güzelleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz'

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

İba 'Kadınlarımızla yan yana kentimizi güzelleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kadınların toplumun en önemli yapı taşı olduğunu belirten Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, kadınların yaşamın her kademesinde önemli rol oynadığını ve fedakârlık içinde yaptıkları çalışmalarla ülkenin kalkınmasında her zaman büyük pay sahibi olduklarını belirtti.

Edirne'ye hizmet üretirken kadınları ön planda tuttuklarını aktaran İba, “Büyük Türk Milletinin tarihinde kadınlar,  anne ve eş olarak, hep hak ettiği konumda, ailenin ve toplumun merkezinde olmuştur. Onlardan alınan ilhamla dünyanın daha güzel bir yer haline geldiğini unutmayınız. Eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerin yanında, bugün toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır. Aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, toplumumuzun temel ve ortak sorumluluğudur.” Dedi.

“Kadınlarımızla yan yana kentimizi güzelleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz”

Kadınların hem toplumun hem de ailenin temelini oluşturduğunu söyleyen İba, “Türk toplumunda kadının yeri bir başkadır, kadın en önemli değerdir. Kadınlarımız artık toplumun her noktasında erkekler kadar, hatta erkeklerden daha başarılı olacaklarını göstermişlerdir. Toplumda önemli bir yere sahip olan kadınların hak ettiği yere gelebilmesi büyük önem taşımaktadır. Bizler de kadınlarımızla yan yana, omuz omuza kentimizi güzelleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

“Kadın Meclisi kuracağız”

Kentte kadın girişimcileri ve kadın kooperatiflerinin, ürettikleri ürünlerin satışı, yer temini, markalaşma ve pazarlama gibi konularda destekçisi olacaklarını belirten İba, ayrıca Edirne’de yaşayan kadınların kendileriyle alakalı ya da diğer tüm konularda kendi temsiliyetlerini sağlamaları için güçlü bir kadın meclisi kuracaklarını aktardı.

İba, Fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten tüm kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik etti.

Haber Merkezi