İba 'Geleceğimizi birlikte yeşerteceğiz'

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, hane ziyaretlerine devam ediyor. 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaralarını sarmak için Edirne'ye gelen depremzedeleri ziyaret eden İba, kente gelen depremzedelerin daima yanlarında olacaklarını belirtti.

İba 'Geleceğimizi birlikte yeşerteceğiz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Asrın Felaketi olarak nitelendirilen depremlerin yıldönümü dolayısıyla kentteki depremzedeleri ziyaret eden Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı, Hatay’dan Edirne’ye gelen Güldane ve Mehmet Küçük çiftini ziyaret etti.

Küçük çifti ile sohbet ederek güzel vakit geçiren İba, “Hep birlikte biriz. Yaralarımızı da birlikte sararız, geleceğimizi de birlikte kurarız. Biz Edirne’yiz!” dedi.

“Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun, Rabbim milletimizi felaketlerden korusun”

Ardından yaşadıkları büyük acının ardından Malatya’dan kente gelen Sunay Çakı’nın evine konuk olan İba, “Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun, Rabbim milletimizi felaketlerden korusun.” İfadelerini kullandı.

İba, Edirne’ye gelen tüm depremzedelerin daima yanlarında olacaklarını belirtti.

“Geleceğimizi birlikte yeşerteceğiz”

Daha sonra yeni bir yaşam  için Hatay’dan Edirne’ye yerleşen Hülya ve Mehmet Titiz’in evine misafir olan İba, “Acılar büyük ve tarifsiz. Ancak bundan da büyük olan: Umutlarımız. Geleceğimizi birlikte yeşerteceğiz.” sözlerine yer verdi.

Haber Merkezi