Her yağışta göle dönen 1. Murat mahallesinde çözüm yok sorun çok

Edirne 1. Murat Mahallesi her yağışta göle dönüyor.  Altyapı sorunları nedeniyle oluşan mağduriyetler artarak devam ediyor.

Her yağışta göle dönen 1. Murat mahallesinde çözüm yok sorun çok
TAKİP ET Google News ile Takip Et

1. Murat Mahallesi, her yağışta tekrar eden sıkıntılarla mücadele ediyor. Mahallede tamamlanmayan yağmur suyu kanalları nedeniyle her yağış, vatandaşları olumsuz etkiliyor. İşyerleri su basıyor, yollarda çukurlar oluşuyor.

Uzun süredir devam eden altyapı sorunları, özellikle yağışlı günlerde ortaya çıkıyor. 1. Murat Mahallesi'nde yağmur sularının tahliyesini sağlamak için inşa edilen kanalların henüz tamamlanmamış olması, ciddi mağduriyetlere yol açıyor.

Her yağışta mahallede adeta göle dönen bölgeler hem işyeri sahiplerini hem de mahalle sakinlerini olumsuz etkiliyor. İşyerlerine su basması nedeniyle ekonomik kayıplar yaşanırken, yolların çukurlarla dolması ulaşımı güçleştiriyor.

Vatandaşlar, duruma isyan ederek yetkililere sesleniyor. Altyapı sorunlarının bir an önce çözülmesini ve yağmur suyu kanallarının tamamlanarak işler hale getirilmesini talep ediyorlar. Ayrıca, yağışlı havalarda yaşanan sıkıntıların artık çözüme kavuşturulmasını bekliyorlar.

Edirne 1. Murat Mahallesi sakinleri, mevcut durumun hem günlük yaşamlarını olumsuz etkilediğini hem de işlerini olumsuz etkilediğini ifade ediyor. Altyapı eksikliklerinin giderilmesi ve yağmur suyu tahliye sistemlerinin işler hale getirilmesiyle bu sıkıntıların sona ereceğine dair umutlarını dile getiriyorlar.

Haber Merkezi