'Hayvancılık çalıştayı yapılacak'

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref FAKIBABA ile görüştüler. Görüşmede Hayvancılık Çalıştayı yapılması kararlaştırıldı.

'Hayvancılık çalıştayı yapılacak'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin yapmış oldukları ırk ıslahı çalışmaları, kırmızı et ve süt sektöründeki konuların değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıya Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil ÖZCAN, Genel Başkan Yardımcısı Yunus BAYDAR, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mehmet ALDEMİR, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ercüment Serkan ÇELİKKAYA, Yönetim Kurulu Üyeleri Tuncay AYTIN, Hacı SELVİ, Serhat VAYISOĞLU, Denetleme Kurulu Üyeleri Mehmet Sedat GÜNGÖR ve Cemal KARAKOÇ katıldılar.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref FAKIBABA, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin hayvancılık sektörü açısından önemli kurumlar olduğunu ve hayvancılık sektöründe yaşanan sorunların çözümünde Bakanlık tarafından önemsenen sivil toplum kuruluşları olduğunu ifade etti. Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı  Kamil Özcan özellikle kırmızı et üretimi açısından yaşanan sıkıntıların ve ithalatın, Birliklerin gerçekleştireceği ıslah çalışmaları ile tamamen ortadan kaldırılabileceğini belirtti.

Toplantı sonunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile birlikte Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliğinin süt ve kırmızı et sektörüne yol haritası oluşturabilecek bir hayvancılık çalıştayı yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Kasım ayı içinde ilgili sektör temsilcilerinin katılacağı çalıştay kapsamında süt ve kırmızı et piyasaları ile ilgili sorunlar masaya yatırılarak, çözüm önerilerinin sunulması hedeflenmekte. Toplantı sonunda Genel Başkan Kamil ÖZCAN tarafından  Bakana plaket takdim edildi.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay AYTIN, “ülke hayvancılığı adına olumlu gelişmelerin yaşanacağı projelerde Birlikler olarak yer almaktan onur duyacaklarını belirterek, tarafımıza verilecek görevleri layıkıyla yerine getirecek alt yapıya sahibiz. Sayın Bakan Ahmet Eşref FAKIBABA’ya hayvancılık sektörünün kalkındırılması adına Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerimize karşı göstermiş olduğu ilgi ve yakın işbirliği için teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Haber Merkezi