Hamsi bolluğu tezgâhları şenlendirdi

Denizlerde yaşanan hamsi bolluğu, hem fiyatları düşürdü hem de tezgâhları şenlendirdi. Geçtiğimiz günlerde kilosu 100 liradan satılan hamsinin fiyatı 50 liraya kadar geriledi.  Fiyatların düştüğünü gören vatandaşlar,  sıraya girerek balık almaya başladı.

Hamsi bolluğu tezgâhları şenlendirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yaşanan bolluk hem satıcının hem de vatandaşların yüzünü güldürdü. Hamsi, bolluk sonrası kilogramı 50 liradan alıcısını buldu. Balıkçı esnafı Yusuf Çimen, ilerleyen günlerde fiyatların daha da düşmesini beklediklerini söyledi.

"Fiyatların daha da düşmesini bekliyoruz"

Balık fiyatlarının tavuk etinden daha ucuz olduğunu söyleyen Çimen, hamsi bolluğunun tezgahlara yansıdığını ve fiyatların 50 liraya kadar düştüğünü belirtti.

Balık almaya gelen vatandaşlardan İlhan Abdül, torunlarının balık çok sevdiğini ve fiyatın düştüğünü görünce 3 kilo aldıklarını ifade etti.  

Balık pazarında  alış veriş yapan Fatma Şişoğlu, fiyatın düştüğünü görünce hemen aldıklarını ve ilerleyen günlerde dolaba koymak için daha fazla almayı düşündüklerini söyledi. Balık tüketiminin sağlık açısından da faydalı olduğunu söyleyen vatandaşlardan Mübeccel Üner, fiyatının düşmesine sevindiklerini aktardı.

Edirne’de yaşayan Karadenizli vatandaşlardan Yunus Ekşi, fiyatların düşmesine sevindiklerini ve Edirnelilerin hamsiye doyacağını belirtti.  Denizlerde yaşanan bolluk sonrası balık fiyatlarının ilerleyen günlerde daha da düşmesi bekleniyor.

Edirne'deki balıkçı tezgahlarında Hamsi 50, İstavrit 50, Uskumru 150, Levrek 160, Çupra 160, Torik 200 TL'den satışa sunuluyor.

Burcu Temel