Hak-İş, üyelerine TROY Kart'a Geçme Çağrısı yaptı

Filistin halkının haklı direnişinin daima yanında olduklarını söyleyen HAK-İŞ Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık İş Edirne Şube Başkanı Emre Promet, 'Filistin'in haklı davasına destek vermek amacıyla 850 bin üyemize, sendikalarımıza, işverenlerimize ve milletimize yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY'a geçmesi yönünde çağrı yapıyoruz' dedi.

Hak-İş, üyelerine TROY Kart'a Geçme Çağrısı yaptı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HAK-İŞ Konfederasyonu Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet yaptığı açıklamada, Siyonist İsrail Devletinin, uluslararası hukuku hiçe sayarak, sistematik bir şekilde tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de soykırım yaptığına dikkat çekti.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Filistin’de, özellikle de Gazze’de hiçbir kutsalı ve ahlakı olmayan, çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden soykırım yapan terör devleti İsrail’i şiddetle kınıyor ve lanetlediklerini belirten Promet, "HAK-İŞ olarak, Filistin’de evlerinden zorla çıkartılan, İsrail’in uyguladığı terör sonucunda şehit olan ve yaralanan, bombalar altında yaşam mücadelesi veren Filistinli, Gazzeli kardeşlerimizin yanında olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz" dedi.

HAK-İŞ olarak, Siyonist İsrail devletinin katliamlarına sessiz kalan ve destekleyenlere karşı duruşlarını en net şekilde ifade etmek adına bazı inisiyatifler geliştirdiklerini söyleyen Promet, "Gazze’de günlerdir bombalanan, aç susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum bırakılan Gazzelilere ulaştırılmak üzere üyelerimizin katılımına yönelik bir insani yardım kampanyası başlattık. En kısa sürede teşkilatımızdan ve milletimizden aldığımız güç ve destekle bağışlarımızı Gazze’ye ulaştıracağız.  Uluslararası sendikal hareketi Filistin’i destekleme ve Filistin’deki katliamlara karşı ortak bir tavır almaları konusunda çağrıda bulunuyor ve uluslararası alandaki mücadelemizi etkin ve aktif bir şekilde yürütüyoruz.  Şimdi de 850 bin üyemizi, Siyonist işgalci İsrail devleti ile yakın ilişkide olan kart sistemleri yerine, ülkemizin gururu olan yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY’u kullanmaya davet ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

"TROY ile Gazzeli kardeşlerimizin yanında olalım"

TROY'un, bankalar arası kart merkezi tarafından kurulan ve işletilen yerli ve milli bir kartlı ödeme sistemi olduğunu hatırlatan Promet, "TROY’un banka ve elektronik para kuruluşu olarak 55 üyesi bulunmaktadır. TROY logolu kartlar, yurt içinde tüm ATM, POS ve e-ticaret işlemlerinde kullanılabildiği gibi dünyanın 180 ülkesinde de geçerliliği bulunmaktadır. TROY kartlar ile bankaların anlaşmalı olduğu işyerlerinde taksit yapılabilmekte, puan kazanılabilmektedir. Üyelerimizin, mevcut kartlarını TROY kartla değiştirmek için herhangi bir ücret ödemesine gerek bulunmamaktadır. Bankalar TROY kart taleplerini karşılamak zorundadır ve üyelerimizin herhangi bir hak kaybı olmayacaktır. Bu konuda ilk adımı da HAK-İŞ çalışanları atmış ve TROY karta en kısa zamanda geçmiş olacaktır.  Haydi, büyük HAK-İŞ ailesi, hassasiyetinize güveniyoruz. Yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY ile Gazzeli kardeşlerimizin yanında olalım. Kartınız hangisi olursa olsun, sağ alt köşesinde TROY olsun” şeklinde açıklamada bulundu.

Doğukan Vurgun