Güner, İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner,bağımsızlığın simgesi İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Güner, İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Güner mesajında, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, büyük coşku ve alkışlar içinde defalarca okunarak kabul edilen İstiklâl Marşı’nın kabulünü kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşadıklarını belirtti.

İstiklal Marşı’ndan alıntılar yapan Güner, “ ‘Korkma’ diye başlayan İstiklal Marşı’mız, Türk Milleti’nin korkusuzluğunu, ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım’ dizeleri ise Türk Milleti’nin özgürlük ve bağımsızlığına olan düşkünlüğünü anlatmaktadır. Mehmet Akif Ersoy’un her satırını inanarak yazdığı İstiklal Marşı’mız, 103 yıldır devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olmuş, olmaya da devam edecektir.Her kıtasında yer alan cesaret ve kararlılık dolu sözlerle milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en somut ifadesi olan İstiklal Marşı’mız her çalışında, her söyleyişimizde içimizdeki vatan ve bayrak sevgisini şahlandırmaya devam ediyor. Bu eşsiz eser, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu aziz vatanın semalarında yankılanmaya devam edecektir.Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı'mızın kabulünün 103. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” Dedi.

Haber Merkezi