Gençler Türkiye Kupası fotoğraf yarışması düzenlenecek

TED Edirne Koleji ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) iş birliğiyle Meriç Nehri'nde 12-14 Temmuz'da gerçekleştirilecek Gençler Türkiye Kupası kürek müsabakaları kapsamında fotoğraf yarışması düzenlenecek.

Gençler Türkiye Kupası fotoğraf yarışması düzenlenecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TED Edirne Koleji, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) iş birliği ile kentte ilk defa resmi olarak gerçekleştirilecek Gençler Türkiye Kupası kürek müsabakalarında fotoğraf yarışması düzenlenecek.

Gençler Türkiye Kupası Instagram Fotoğraf Yarışması’na katılmak için Instagram üzerinden TED Edirne Koleji’ni etiketlemek ve #KurekGenclerTurkiyeKupasi2024 hashtagi ile paylaşmak zorunlu olacak.

Temayı en iyi anlatan fotoğrafları çekerek paylaşanlar arasından juri üyelerince dereceye girenler belirlenecek.

Fotoğraflar, jüri tarafından yarışma temasına uygunluk, yaratıcılık, anlatım gücü ve teknik kriterlere göre değerlendirilecek. İçinde doğal ortamı bozacak şekilde ekleme ve çıkarmaların olduğu manipülatif fotoğraflar değerlendirme dışı bırakılacak.

Katılımın ücretsiz olduğu yarışma tüm vatandaşlara açık olacak.

Yarışmada birinciye 10 bin lira, ikinciye 7 bin 500 lira, üçüncüye 5 bin lira, mansiyon ödülü kazanan 3 kişiye 2 bin 500 lira, TED Edirne Koleji Özel Ödülü olarak 2 bin 500 lira, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Özel Ödülü olarak 2 bin 500 lira verilecek.