Eşinin şampiyon olacağını rüyasında gören Zeybek, büyük sevinç yaşadı

Edirne'de düzenlenen 662'nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde şampiyon olan Yusuf Can Zeybek'in eşi Sümeyye Zeybek, eşinin şampiyon olacağını rüyasında gördüğünü ve şampiyonluk sonrası büyük sevinç yaşadıklarını aktardı.

Eşinin şampiyon olacağını rüyasında gören Zeybek, büyük sevinç yaşadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da kıran kısana mücadelelerle gerçekleştirildi. Rakibi İsmail Balaban ile finale kalan ve seyircileri meraklandıran zorlu mücadele sonrası şampiyon ve Başpehlivan olan Yusuf Can Zeybek, zaferinin ilk anlarını eşi Sümeyye Zeybek ile paylaştı. İkilinin birbirine sarılarak kutladığı şampiyonluğu seyirci de coşkuyla karşıladı. Yusuf Can Zeybek'in eşi olan eski milli güreşçi ve U20 Kadınlar Güreş Milli Takım Antrenörü Sümeyye Zeybek, şampiyonluğun ardından yaşanan sevinci ve duygularını anlattı.  

"Kemeri fazlasıyla hak ediyordu, Allah nasip etti"

Büyük bir savaşın içerisinde birlikte mücadele ve emek verdiklerini söyleyen Sümeyye Zeybek,"Sevinç anını daha önce konuşmuştuk. Ahdetmiştim; 'eğer kemeri kuşanırsan boynuna atlayacağım' diye. O da tamam dedi. O an istemsiz şekilde ikimiz de birbirimize koştuk. Düşünemiyorsun o anda, atladık ve mutluluğumuzu birlikte yaşadık. Ben kendim de güreşçiyim, kendimi tutamıyorum, bağırıyorum, eşimin kazanmasını çok istiyorum çünkü. O hem karakterli, hem de çok disiplinli bir sporcu. Başarıyı hak ediyordu, kemeri de fazlasıyla hak ediyordu, Allah da nasip etti" dedi.

                Eşi Yusuf Can Zeybek'in daha önce Avrupa ve Dünya şampiyonasında madalyaları olduğunu dile getiren Sümeyye Zeybek, "Başpehlivan eşi olmak mükemmel bir his. Ben bunu ilk defa yaşamıyorum, eşimin Avrupa ve Dünya şampiyonasında da madalyaları vardı, o zaman da bu güzel duyguları yaşamıştım. Şimdi bu anlatılmaz bir duygu. Anlatılmaz, yaşıyorum, çok mutluyum, sevinçliyim. Allah isteyen herkese nasip etsin. Eşim çok çalıştı, çok emek verdi, çok fedakarlık yaptı, şimdi de bunu doyasıya hak ediyor ve yaşıyor" ifadelerine yer verdi.

Kendisinin de eşinin de birçok başarısı olduğuna değinen eski milli güreşçi Sümeyye Zeybek, "Ben Dünya'da ikinci, Avrupa'da üçüncü oldum, Akdeniz olimpiyatları ikincisiyim, Karadeniz oyunları şampiyonuyum, Türkiye şampiyonuyum, bir çok madalyalarım var, öğretmenim. Şimdi de U20 Milli Takım Antrenörüyüm. Eşim uyurken evde ses çıkarmamaya çalışıyorum, çocuğumu dışarıya çıkarıyorum, saat 11.00 olduğunda uyuyabilmesi için destek veriyorum. Beslenmesini ona göre ayarlıyorum, psikolojik olarak yüzü düşük olduğunda 'Ne oldu?' diyorum, 'Bugün antrenmanda bir sorun mu var? Canın bir şeye mi sıkkın?' deyip onu anlamaya çalışıyorum. Çünkü biz artık bir ekibiz, başarıya doğru adım adım yürüyoruz. Onun için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırım" şeklinde konuştu. 

"Sporcunun tüm yaşamına dikkat etmesi gerek"

Bir sporcunun yaşamında her şeye dikkat etmesi gerektiğini belirten Sümeyye Zeybek, günlük yaşamında da antrenörü gibi ilgilendiğini söyledi. Bir sporcunun gece hayatının olmaması, beslenmesinin düzgün olması gerektiğini aktaran Zeybek, "Bu konuda ona destek veriyorum. Biraz sıkıştırıyorum onu ama kızıyor bana bazen biraz. Başarılı olduğu zaman da her zaman seviniyoruz bu şekilde" dedi.

Burcu Temel