Edirneli muhtarlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı

Edirne'de 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen muhtarlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.

Edirneli muhtarlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne'de 19 Ekim Muhtarlar Günü, İsrail'in Gazze'ye yönelik soykırım boyutuna ulaşan saldırıları ve yaşanan can kayıpları dolayısıyla buruk kutlandı.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende konuşan  Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Tasmalı, İslam aleminin acı günlerinden bir tanesi olması nedeniyle bu yıl buruk bir kutlama yaptıklarını söyledi.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, Edirne Köy ve mahalle Muhtarları Federasyonu Başkanı Sedat Tosun ve Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Tasmalı'nın çelenk sunumu ile başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden program günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından son buldu.

Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, buruk bir muhtarlar günü geçirdiklerini belirtti.

Muhtarların devletin en küçük kurumu olduğunu dile getiren Tasmalı, muhtarların vatandaşların sorunlarıyla ilgilenen hizmet erleri olduğunu söyledi.

Muhtarların hastasıyla, yoksuluyla, köyün suyuyla, mahallenin çöpüyle ilgilenen hizmet erleri olduğunu söyleyen Tasmalı, Hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

İslam aleminin acı bir gün yaşadığını belirten Edirne Köy ve mahalle Muhtarları Federasyonu Başkanı Sedat Tosun, İsrail tarafından Gazze'de yapılan saldırıyı tüm muhtarlar adına kınadığını söyledi.

Konuşmaların ardından Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Burcu Temel