Edirne Valisi Sezer, köy ziyaretlerine devam ediyor

Edirne Valisi Yunus Sezer, Eşi Canan Sezer ile birlikte gerçekleştirdiği köy ziyaretleri kapsamında Sazlıdere, Köşen ve İskender köyde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.

Edirne Valisi Sezer, köy ziyaretlerine devam ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ziyaretlerinde vatandaşlarla sohbet eden Sezer, köylerde yürütülen altyapı, üstyapı çalışmaları ve diğer yatırımlar hakkında bilgi vererek talepleri dinledi.

Köy yollarına sıcak asfalt yapmaya devam ettiklerini söyleyen Vali Sezer, “Şu ana kadar 20 km sıcak asfalt yaptık ve havalar iyi olduğu sürece program dahilinde devam edeceğiz. Edirne’de şu ana kadar köylere yapılmış sıcak asfalttan fazla. Birkaç yıl içerisinde tüm köy yollarını sıcak asfalt yapacağız. Köylerimizde içme suyu, kanalizasyon, kilit parke taşı, ne ihtiyaç varsa yapacağız. Köylerin dinamik kalmaları çok önemli, köylerimizde tarım ve çiftçiliğin artarak devam etmesi çok önemli, keşke gençlerimiz gelse de köylerinde tarım ve çiftçiliği yapabilseler. Ülkemizin üretime ihtiyacı var. Şu anda köylerimizde tarım nüfusumuz 58-60 yaş aralığına yükselmiş durumda. Bizim gençlerimizin şiddetle köylerinde çiftçilik yapmalarını özendirecek tedbirleri almamız lazım, bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Tarım Bakanlığının da gençlerimizi tarıma ve üretime teşvik etmek için çok önemli destekleri var.” dedi.

Köylerdeki göçü önlemek için tarıma dayalı organize sanayi bölgelerini (OSB) hayata geçirdiklerini söyleyen Vali Sezer, “Uzunköprü’de işlemler devam ediyor ancak İpsala ve Keşan’da işlemler tamamlandı. İpsala’da yer tahsisine başladık. Bizim amacımız gençlerimiz sanayide çalışsınlar sürekli gelirleri olsun diğer taraftan da topraklarını işlesinler. Bunu sağlayabilirsek geleceğe çok iyi bir yatırım yapmış oluruz. Gençlerimize tarım ve hayvancılığa yönelik projelerinde her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi