Edirne milletvekilleri mazbatalarını törenle aldı

14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin sonuçlanmasının ardından Edirne'den milletvekili seçilen adaylar için mazbata töreni düzenlendi.

Edirne milletvekilleri mazbatalarını törenle aldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne'den milletvekili seçilen adaylar mazbatalarını Adliyede düzenlenen törenle aldı.

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Edirne'den seçilen AK Parti, İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri için mazbata töreni düzenlendi.

AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, İYİ Parti Milletvekili Mehmet Akalın, CHP milletvekilleri Ediz Ün ve Ahmet Baran Yazgan düzenlenen törende İl Seçim Kurulu Başkanı hakim Sonnur Yılmaz Bal ve kurul üyelerinden mazbatalarını aldı.

Milletvekilleri törenin sona ermesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti 28. dönem Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 14 Mayıs seçimlerinin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

28 Mayıs'ta cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri olduğunu hatırlatan Aksal, rehavete kapılmadan tüm teşkilat üyeleri ile birlikte çalışmaya devam ettiklerini aktardı.

"14 Mayıs seçimleri Türkiye'de bir milat oldu"

14 Mayıs'ta Türk milletinin sandıklara giderek rekor bir seviyede oy kullandığını ve milli iradeyi sandığa yansıttığını vurgulayan Aksal, "Seçimler huzur içinde demokratik bir şekilde geçti. Bu gösteriyor ki artık bu ülkede birileri darbeyle iktidara gelemez. Demokrasimizin yerleşmesi anlamında 14 Mayıs seçimleri Türkiye'de bir milat oldu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadesiyle milletin iradesinin üzerinde bir irade tanımıyoruz. Eğer millet bu seçimin ikinci tura kalmasını istediyse Cumhurbaşkanımız dedi ki bu bizim başımızın üstünedir başımız gözümüzün üstüne deyip yola düştük. Teşkilatlarımızla, milletvekili adaylarımızla gecemizi gündüzümüze katarak 28 Mayıs için çalışıyoruz" ifadelerine yer verdi.

"Seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum"

Bu görevi kendisine layık gören Edirnelilere teşekkür eden İYİ Parti 28. dönem Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın, seçim sürecinin devam ettiğini 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimlerin şimdiden hayırlı olmasını diledi.

14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen 28. dönem milletvekilliği seçimlerinde sandıktan çıkarak Edirne halkının teveccühüyle milletvekili olduklarını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. dönem Edirne Birinci Sıra Milletvekili Ediz Ün, tüm Edirne halkına şükranlarını sunduklarını ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. dönem Edirne İkinci Sıra Milletvekili Baran Yazgan, halkının teveccühüyle milletvekili seçildiklerini belirterek, çalışmalara devam edeceklerini aktardı.

Edirne Adliyesi'nde düzenlenen törenler, fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

Özlem Ceylan