'Edirne İyilik Yürüyüşü' 11 Haziran'da gerçekleştirilecek

BUDDER Başkanı Önder Akdağ gerçekleştirdiği basın toplantısında, 'Edirne İyilik Yürüyüşü' ile ilgili çalışmaların sonlandığını, yürüyüşün 11 Haziran'da yapılacağını söyledi.

'Edirne İyilik Yürüyüşü' 11 Haziran'da gerçekleştirilecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (BUDDER) Başkanı Önder Akdağ depremzedelere destek olmak için gerçekleştirilecek 'Edirne İyilik Yürüyüşü' ile ilgili çalışmalarda sona gelindiğini belirtti.

Akdağ, “'Edirne İyilik Yürüyüşü' ile ilgili bir çalışmamız vardı. Bununa ilgili yazışmaları ve sitemizle ilgili çalışmaları tamamladık. Bugün itibariyle edirnemaratonu.com sayfasına giren herkes Edirne İyilik Yürüyüşü'ne katılabilecek. Bunu biliyorsunuz depremzedelerle ilgili bir farkındalık etkinliği olarak gerçekleştiriyoruz. Buradan elde edilecek gelirin tamamını da depremzedelere kullanılmak üzere bağışlayacağız. Doğal olarak bu iyilik yürüyüşünün başka organizasyonlara, başka şehirlerdeki etkinliklere önümüzdeki bu farkındalığın oluşması amacıyla katkı sunacağını düşünüyoruz. Biz de şehir olarak bu etkinliği el birliğiyle gerçekleştirip vatandaş olarak bu konuyla ilgili duyarlılığımızı ortaya koyacağız.” Dedi.

Yürüyüşün 11 Haziran’da yapılacağını açıklayan Akdağ, parkurun 25 Kasım Stadı önünden başlayarak Selimiye Meydanı’nda son bulacağını duyurdu.

Tüm vatandaşları farkındalık yürüyüşe katılmaya davet eden Akdağ, elde edilecek gelirlerin depremzedelere destek olmak amacıyla bağışlanacağını vurguladı.

Planlanan yürüyüşü yaraları sarmak adına gerçekleştireceklerine dikkat çeken Akdağ, “Bu organizasyonun başka spor kulüpleri, başka sivil toplum örgütlerinin hepsine örnek olmasını diliyorum. Önümüzdeki süreçte görünürlüğün azalmaması adına bu tür etkinliklere ihtiyaç var. Çünkü önümüzdeki süreçte de o bölgedeki insanların desteğe ihtiyacı olacak.” Şeklinde konuştu.

Farkındalık yürüyüşüne katılanların 100 lira ücret ödemesi gerektiğini dile getiren Akdağ, elde edilen gelirin tamamının bağışlanacağını ifade etti ve şunları söyledi.

“Devletimizin bir çok kurumu var AFAD ve Kızılay gibi, sayın valimizin ön gördüğü kurum hangisiyse valilik üzerinden bu bağışı gerçekleştireceğiz.”

Doğukan Vurgun