Edirne ev sahipliğinde Okul Sporları Yüzme Küçükler Türkiye Şampiyonası düzenlenecek

Edirne Olimpik Yüzme Havuzu'nda 1-13 Haziran 2023 tarihleri arasında Okul Sporları Yüzme Küçükler Türkiye Şampiyonası'na Edirne ev sahipliğinde ilk defa düzenlenecek.

Edirne ev sahipliğinde Okul Sporları Yüzme Küçükler Türkiye Şampiyonası düzenlenecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 Edirne, 11-13 Haziran 2023 tarihleri arasında Okul Sporları Yüzme Küçükler Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Edirne Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilecek ve Edirne'de ilk defa düzenlenecek.

Şampiyonaya, 19 kız okul takımı, 19 erkek okul takımı ve toplamda 133 sporcu öğrenci katılacak. Bu genç yüzücüler, birçok farklı şehirden Edirne'ye gelerek, yüzme yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak.
                Türkiye Yüzme Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Ayhan Dinç, yaptığı açıklamada, Edirne'de yüzme sporunun sevilmesi adına önemli çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Edirne Olimpik Yüzme Havuzu'nun şehre kazandırılmasının ardından, Edirne'nin ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığına dikkat çekti.
                Bu şampiyonanın Edirne için büyük bir fırsat olduğunu belirten Dinç, genç yüzücülerin yeteneklerini sergileyerek sporcular arasındaki rekabeti göstereceklerini ifade etti. Aynı zamanda, bu etkinliğin Edirne'nin spor turizmi açısından da önemli bir adım olduğunu vurguladı.
                Edirne Olimpik Yüzme Havuzu'nun kaliteli altyapısı ve modern tesisleriyle dikkat çektiğini söyleyen Dinç, sporcuların burada en iyi performanslarını sergileyebileceklerini belirtti. Ayrıca, bu tür etkinliklerin gençler arasında yüzme sporuna olan ilgiyi artıracağına inandığını dile getirdi.

Haber Merkezi