Edirne'de Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Çalıştayı gerçekleştirildi

Edirne'de Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Çalıştayı düzenlendi.

Edirne'de Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Çalıştayı gerçekleştirildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştayda imam hatip okullarında yürütülen akademik, sosyal, kültürel, sportif, mesleki ve sosyal sorumluluk çalışmaları, okul kültürü ve tanıtım faaliyetleri, bir üst öğrenime hazırlık çalışmaları, okullar arası farklılıkların azaltılması ve okullara erişim kapsamında örnek ve özgün uygulamaların yaygınlaştırılması, İHL meslek dersleri ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersi, din, ahlak ve değer alanı seçmeli derslerinin öğretimine ilişkin beklentiler, sorun alanları ve geliştirilmesi gereken hususların görüşüldü.

Türkiye genelinde “Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi İl Çalıştayları" düzenlenmesi planlandı.

Çalıştay, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Edirne İl Müftülüğü ile kentteki İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liselerinden idareci ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

Programının açılışını İl Millî Eğitim Müdürü Önder Arpacı, yöneticiler ve çalıştayda görev alanların katılımıyla okulun konferans salonunda gerçekleştirdi.

Arpacı, gerçekleştirilecek olan çalıştayın önemine ilişkin görüşlerini katılımcılarla paylaşarak, çalıştayın hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Açılışın ardından katılımcılar 4 farklı kategoride belirlenen çalışma odalarına geçerek çalışmalarına başladı.

Arpacı ve beraberindekiler çalışma gruplarının yer aldığı odaları ziyaret ederek, katılımcılara kolaylıklar diledi.

Üç oturum halinde gerçekleştirilecek çalıştayda belirlenen konular üzerinden yapılan görüşmeler sonucunda yazılan raporlar Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Türkiye Çalıştayında değerlendirilmek üzere Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne gönderilecektir.

İpek Esma Çeşme