Edirne'de 'TEK YÖN' karışıklığı

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri'nin bazı cadde ve sokakları tek yöne çevirmesinin ardından vatandaşlar trafikte karışıklık yaşıyor. Bazı caddelerin tek yöne dönmesine rağmen şerit çizgilerinin düzeltilmemesi vatandaşların ceza yemesine neden oluyor.

Edirne'de 'TEK YÖN' karışıklığı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’de sürücüler tek yöne çevrilen cadde ve sokakların şerit ve işaretleme işlemlerinin yapılmaması nedeniyle zor anlar yaşıyor. Sürücüler tek yöne çevrilen yola ters yönden girince cezayla karşı karşıya kalabiliyor. Vatandaşlar bu durumun bir an önce çözüme kavuşturulmasını, gerekli şerit ve işaretleme işlemlerinin yapılması gerektiğini söylüyor.

Edirne’de yaşayan Şükran Sünmez, yolların çok karışık olduğunu söyledi.

Yolların tek yöne çevrilmesinin planlı bir şekilde yapılması gerektiğini vurgulayan Sünmez, bir an önce düzeltilmesi gerektiğini dile getirdi.

Araç Sürücüsü Özcan Uluçay ise "Bazen karıştırıyoruz. Eskiden her yere girip çıkıyorduk, ama şuanda biz de yolları karıştırıyoruz. Bazen bizim de ters yöne girdiğimiz oluyor. Çok büyük cezası var. Yeteri kadar anlatılamadı inşallah düzen oturur" dedi.

Edirne’de yaşayan İlyas Demir de belediyenin asfaltlama ve kaldırım çalışmaları nedeniyle bazı yolların tek yönlü olduğunu ifade etti.

Uygulamaya geçiş sürecinde bazı aksaklıkların olduğunu ileri süren Demir, “Bazı aksaklıklar ve mağduriyetler yaşandı. Bu uygulamayı yaparken en azından 6 ay kadar deneme süreci lazımdı ve ceza uygulanmaması gerekiyordu. Vatandaşa haksızlık oldu.  Dalgın olduğun zaman bu tek yönlü sokaklara girebiliyorsun, insan düşünüyor tek yön müydü çift mi diye" şeklinde konuştu.

Taksici Özcan Hatipdir de yolların çok karışık olduğunu aktardı.

Broşürlerle yeni yolların tanıtılması gerektiğini söyleyen Hatipdir, “Taksici olmama rağmen benim de karıştırdığım oluyor. Halkın bilgilendirilmesi lazım. Tabelaların göz önünde olması lazım gözükmüyor" dedi.

Sürücü Mustafa Erdoğan ise tek yön konusunda yeniden düzenleme yapılaması gerektiğini belirtti.

Vatandaşların yolları karıştığını dile getiren Erdoğan, “Burasının da normalde çift yön olması lazım. Arada çizgi var. Bu yol çift yönlü kullanımda olması gereken bir yoldur. Nasıl tek yön yapmışlar hayret ediyorum. Bilgilendirme yok, bir şey yok" dedi.

İpek Esma Çeşme