Edirne'de polis ekiplerinden şok uygulama!

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinin koordinasyonunda gerçekleştirilen şok uygulamada araçlar ve bagajları tek tek kontrol edilirken, bir sürücü  ise ceza yememek için aracındaki cam filmlerini elleriyle söktü.

Edirne'de polis ekiplerinden şok uygulama!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ve trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri kentin en işlek caddelerinde şok uygulama yaptı.

22.00-23.00 saatleri arasında İl merkezi ve 8 İlçede 19 ekip 63 personelin katılımıyla yapılan şok uygulamalarda, 468 şahıs sorgulandı. 125 araç kontrol edildi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekiplerinin uygulamalarında ise tescilli aracı plakasız kullanma, sürücü belgesiz araç kullanma ve havalı korna ile araç kullanan ve kasksız sürücülere cezai işlem uygulandı.

Yapılan denetimlere katılarak vatandaşlar ve sürücülere kurallara uyum konusunda uyarılarda bulunan Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, uygulamalarda görevli polis ekiplerinden de çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Edirne'nin Keşan ilçesinde uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak suçundan aranan 1 şahıs da uygulama yapan polis ekiplerine takıldı. İpsala ilçesindeki 1 kayıp şahıs ise uygulama sırasında polis ekiplerinin dikkati sayesinde bulundu.

Sürücülerin ehliyet ve ruhsatları kontrol edildi, Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yapıldı. Araç sürücülerinin yanı sıra araçlarda da arama yapıldı ve içerisinde bulunan şahıslar da üst aramasından geçirildi. Ayrıca araçlarında cam filmi bulunan sürücüler ise ceza yememek için elleriyle cam filmlerini söktü.

Özlem Ceylan